Okul önü değil de sanki kamyon garajı

Of Merkez Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu’nun önünü Kamyon ve TIR garajına döndüren sürücüler, öğrencilerin okula güvenli bir şekilde ulaşmasını engelliyorlar.

Okul önü değil de sanki kamyon garajı
banner71

Of Merkez Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu öğrencileri sorumsuz sürücüler yüzünden okul giriş ve çıkışlarında problem yaşıyorlar.

 

Okulun ön kısmına araçlarını park eden TIR ve Kamyon sürücüleri, okul giriş ve çıkışlarında trafiği kilitliyorlar. Sabah ve akşam çıkış saatlerinde okula taşımalı eğitim kapsamında öğrenci getiren sürücüler okul bahçesine giriş ve çıkış yapmakta zorlanırken çocuklarını özel araçlarıyla okula bırakmak isteyen aileler de zor durumda kalıyor.

 

Ayrıca Of Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’nin de Stat tarafına taşınmasıyla okul giriş çıkışı ile acil giriş ve çıkışı aynı noktalarda birleştiği için o bölgede trafik kilitleniyor.

 

Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu Aile Birliği Başkanı Yüksel Yaşar sürücülere ve yetkililere seslenerek kendilerini duyarlı olmaya çağırdı. Yaşar açıklamasında; “Okulumuz Of’umuzun en yüksek öğrenci kapasiteli okulu. 720 öğrencimiz okulumuzda eğitim görüyor. Burası ilkokul. Çocuklarımız yaş itibari ile küçük oldukları için kendi güvenliklerini korumada zorluk çekiyorlar. Okula taşımalı eğitim kapsamında servis araçları giriş çıkış yapıyor. Ailelerimiz sabahları çocuklarını okula bırakıyorlar. Trafik ister istemez kilitleniyor. Üstelik Acil servisimiz de bu tarafa alındı. Hastane Caddesi artık Of’un en yoğun trafiğinin yaşandığı alanlardan biri. O nedenle kamyon sahiplerimizin TIR sahiplerimizin araçlarını buraya park etmelerini anlamakta güçlük çekiyoruz. Dere kenarında müsait alan var. Araçlarını 300 metre geriye park etseler ne olur. Allah göstermesin bir çocuğumuzun burnunun kanamasına razı değiliz. Bu nedenle gerek Trafik ekiplerimizin gerekse Zabıta ekiplerimizin sorumluluklarını yerine getirmelerini bekliyoruz. Konuyu gerekli mercilere ilettik. Bir an evvel çözüm üretmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21