Okul bahçelerindeki Atatürk büstlerine çirkin saldırı

Of’ta 29 Ekim gecesinde meydana gelen olayda okul bahçelerinde bulunan Atatürk büstlerine çirkin yazılar yazılarak provokasyon yapıldı.

Okul bahçelerindeki Atatürk büstlerine çirkin saldırı
banner71

Of’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde okul bahçelerinde bulunan Atatürk Büstlerine yapılan çirkin saldırı Of’u ayağa kaldırdı.

 

Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerine katılmak için sabah erken saatlerde okullarına giden öğrenciler ve velileri büyük bir şok yaşadılar.

 

28 Şubat İlkokulu, İsmail Yıldırım İlkokulu, Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de içinde bulunduğu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün bahçelerinde bulunan Atatürk Büstleri’nin üstleri sprey boyalarla çizilerek altlarına da çirkin ifadeler yazıldı.

 

Okul İdareleri tarafından kapatılan büstler, olay yeri inceleme ekiplerinin tespit ve incelemelerinin ardından temizlendi.

 

Emniyet güçleri tarafından okulların ve bölgelerde bulunan işyerlerinin güvenlik kameraları araştırılarak olayı kim ya da kimlerin gerçekleştirdiği tespit edilmeye çalışıldı.

 

Yapılan çalışmalar sonucunda ellerinde eldiven ve kafası şapkalı olan bisikletli bir şahsın gece 02.06 sularında okul bahçelerine girdiği ve elindeki sprey boya ile Atatürk büstlerine ve bahçe duvarlarına yazılar yazdığı tespit edildi.

 

Olayı gerçekleştirdiği belirlenen şahsın kimliğin tespit etme çalışmaları devam ediyor.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21