Okul Aile Birliği Başkanları eğitim için toplandı

Of Kaymakamlığı tarafından düzenlenen kahvaltıda Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim veren okulların Aile Birliği Başkanları Kaymakam Fırat ve Müdür Kabahasanoğlu ile bilgi alış verişinde bulundular.

Okul Aile Birliği Başkanları eğitim için toplandı
banner71

Of Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kahvaltıda Of’ta eğitim veren okulların Aile Birliği Başkanları Kaymakam Eyüp Fırat ve Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ile bir araya geldiler.

 

Of Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen kahvaltıda yeni sınav sistemleri ile ilçe genelindeki okulların artı ve eksi yönleri üzerinde bilgi alış verişi yapıldı.

 

Okullarımız fiziksel açıdan eğitime elverişli

Toplantıda başkanları bilgilendiren İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu okullarım fiziksel yapısına değinerek; “İlçemizde şu anda 550 öğretmenimiz ile 7187 öğrencimize hizmet veriyoruz. Derslik başına düşen öğrenci sayısı ise 17’dir. Özel okullarda da bu sayı 16 veya 17’dir. Bu sonuçlar okullarımızın fiziksel açıdan ne kadar eğitime elverişli olduğunu gösteriyor” ifadelerine yer verdi.

 

Okullardaki güvenlik elemanları çalışmaya başladılar

İçişleri Bakanlığı’nın bir projesi olan okullara güvenlik görevlisi verilmesi projesine de değinen Kabahasanoğlu; “Bu yıl başlayan ve bizi de çok memnun eden okullara güvenlik getirilmesi çalışması hayata geçti. 17 tane güvenlik elemanını özellikle Of’un merkezindeki okullarımıza yerleştireceğiz. Elemanların 10 tanesi başladı 7 tanesi de bu hafta içerisinde başlayacak” dedi.

 

TEOG’da İlçede 15 puanlık artış

Öğrencilerin sınav başarılarına da değinen Kabahasanoğlu “İlçemiz TEOG’da 54 olan ortalamasını 69’a yükselterek 15 puanlık bir artış göstermiştir. Trabzon 35. Sıralardan ilk 10’a girmiştir. Bunda bizim de ciddi oranda katkımız vardır. Üniversiteye yerleştirme oranlarına bakacak olursak Trabzon’da 18 ilçe arasında 5 veya 6. Sırada yer alıyoruz. Fen Lisemizdeki öğrenciler mezun olmaya başlayınca eminim ki bu sıralama da değişecektir” diye konuştu.

 

Burası çok verimli topraklar

Okul Aile Birliklerinin ve velilerin yönetimin içerisine çekilmesi gerektiğini ifade eden Kaymakam Eyüp Fırat ise yaptığı konuşmada; “Hem idarede, hem de eğitimde vatandaşı, okul aile birliğini, veliyi yönetimin içerisine çekmemiz gerekir. Bizim de gayretimiz bu olacak. Burası çok verimli topraklar. Milli Eğitim Müdürümüzün çok güzel bir projesi var. Kendi Değerlerini Çocuklara tanıtıyorlar. Bu projede kimler gelmiş diye bir baktım sayılar oldukça fazla. Hepsi bu topraklarda yetişmiş büyümüş insanlar” ifadelerine yer verdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21