Oktay Saral hemşerileriyle iftarda hasret giderdi

Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Of’ta düzenlenen iftar yemeğinde hemşerileriyle birlikte iftar açtı. İftarın ardından Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar'ın sorularını yanıtladı.

Oktay Saral hemşerileriyle iftarda hasret giderdi

Of Belediyesi’nin Eski Başkanlarından olan Ak Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, Of’ta düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

 

İdris Usta Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğinde Oflularla bir araya gelen Saral, iftarın ardından hemşerileriyle sohbet ederek hasret giderdi.

 

Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar’ın da konuk olduğu yemeğin ardından Yaşar’la birlikte sohbet eden Saral, Yaşar’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

 

Dünyada çok önemli gelişmelerin yaşandığını belirten Saral, “Dünya Türkiye’nin fazla güçlendiğinin farkında. Bunu engellemek için türlü türlü oyunlar sahneye koyuyorlar.  Ama Allah’ın izniyle sayın Başbakanımız bunların üstesinden geliyor. Allah ona güç versin. Onun dik duruşu sayesinde yanı başımızda cereyan eden onlarca sorunla baş edebiliyoruz” dedi.

 

Yaklaşan yerel seçimlerle alakalı da konuşan Saral; “Başbakanımız yerel seçimlere çok önem veriyor. Kazanamama gibi riskimiz yok. Tek derdimiz oyumuzu daha çok nasıl arttırırız. Hangi adayla bu oy oranımızı yükseltiriz. Onun hesaplarını yapıyoruz. O nedenle adayların belirlenme aşaması çok önemli. Başbakanımız da bunu açıkladı. Kamuoyu anketleri yapılıyor. Mevcut başkanlarımızın çalışmaları halkımıza sorulacak. Halkımızın teveccühleri doğrultusunda adaylarımızı belirleyeceğiz” diye konuştu.

 

Başbakan Erdoğan’ın 3 dönem kuralını ülkemiz menfaatleri için bu dönem uygulanmayacağını tahmin ettiğini belirten Saral; “Ben bu 3 dönem kuralının başbakanımıza münhasıran bu dönem uygulanmayacağını düşünüyorum. Anayasa değişikliği bizim için bu saatten sonra zaman kaybı olur. Yerel seçim için çalışmak zorundayız. Başbakanımızın devam etmesi yönünde ciddi baskılar var. Ben inanıyorum ki Sayın Başbakanımız bir dönem daha Başbakanlığa devam edecektir” ifadelerini kullandı.

 

Genel Yayın Yönetmenimiz Yüksel Yaşar’ın; “önümüzdeki Yerel Seçimlerde yeniden Belediye Başkanlığı düşünür müsünüz örneğin İstanbul Maltepe Belediye Başkanlığı için düşünceleriniz olduğu yönünde bilgiler var” şeklindeki sorusuna ise Saral; Sayın Başbakanımız bizlere ne görev verirse yapmaya hazırız. Milletvekilliği çalışmalarımız devam ediyor. Önemli görevlerimiz var. Ama Sayın Başbakanımız bize git şuraya aday ol derse de itirazımız olmaz. Verilen her görevi seve seve yapmaya hazırız” şeklinde cevap verdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

KATILIMCILARA HAYIRLI İFTARLAR DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21