Öğretmenler en mutlu günlerini kutladı

Toplumun yetişmesinde en büyük rolü üstlenen öğretmenlerimizin en özel günü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü Of’ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Öğretmenler en mutlu günlerini kutladı

Eğitim ve Öğretimin en baş aktörleri olan öğretmenlerimizin en özel günü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü Of’ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Of Hükümet Konağı önünde düzenlenen çelenk sunma törennde İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Tekke, Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla anıt önü töreni sona erdi.

Resmi kutlama programı Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunda gerçekleştirildi. Buradaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Ardından Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında liseler arasında yapılan “Öğretmen” konulu kompozisyon yarışmasında 1. olan Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi Öğrencisi Ecem Nur Karademir kompozisyoununu, ortaokullar arası şiir dalında 1. Olan Ali Yeşilyurt İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisi Elif Ecrin Fakılı ise şiirini okudu.

Mesleğe yeni başlayan en genç öğretmenin “meslekten beklentileri” konulu konuşmasını Of Rehberlik Araştırma Merkezi Özel Eğitim Öğretmeni Neslihan Aktürk yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Tekke yaparken Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ile Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek de günle ilgili duygu ve düşünclerini belirten birer konuşma yaptılar.

Of Fen Lisesi öğrencileriYasemin Sönmez ile Muhammed Coşkuner “öğretmen” konulu şiirlerini okudular. Şiirlerin ardından Of Fen Lisesi öğrencilerini hazırladıkları oratoryonun sunumu gerçekleştirdiler.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenler, Eskipazar İlkokulu Müdürü Rıza Ercihan öncülüğünde yemin etti. Güzel türkülerini sunmak üzere Of Halk Eğitimi Merkezi Müzik Halil Yavuz ve HMB Ulusoy MTA Lisesi Müzik Öğretmeni Ebru Topal mini bir konser sudular. Emekliye ayrılan öğretmenlerden Ali Terzi, Mustafa Vural, İsmail Çapoğlu’na Hizmet Şerf Belgeleri Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu tarafından takdim edildi.

Öğretmenler Günü ile ilgili İlkokullar arasında yapılan “öğretmen” konulu resim yarışmasında 3. Olan İsmail Yıldırım İlkokulu öğrencisi Kerem Öztürk ile liseler arasında yapılan “öğretmen” konulu kompozisyon yarışmasında 3. olan Of Fen Lisesi öğrencisi Tuğba Uzun ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Tekke’nin elinden aldılar.

İlkokullar arasında yapılan “öğretmen” konulu resim yarışmasında 2. olan 28 Şubat İlkokulu öğrencisi Sevde Betül Mamuş, Ortaokullar arasında yapılan “öğretmen” konulu şiir yarışmasında 2. olan Pınaraltı Ortaokulu öğrencisi Sevim Durmuş, liseler arasında yapılan “öğretmen” konulu kompozisyon yarışmasında 2. olan Taşhan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sevginur Veli adlı öğrencilere ödülleri Belediye Başkan Salim Salih Sarıalığlu tarafından taktim edildi.

İlkokullar arasında yapılan öğretmen konulu resim yarışmasında 1. olan İhsan Karadeniz İlkokulu öğrencisi Hatice Kübra Erduran, ortaokullar arasında yapılan “öğretmen” konulu şiir yarışmasında 1. olan Ali Yeşilyurt İmam-Hatip Ortaokulu öğrencisi Elif Ecrin Fakılı, liseler arası yapılan “öğretmen” konulu kompozisyon yarışmasında 1. olan Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi öğrencisi Ecem Nur Karademir adlı öğrencilere ödülleri Of İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Yoğurt tarafından taktim edildi.

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulundaki 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programına Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Tekke, Of Jandarma Komutanı Burak Çelik, Of İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Yoğurt, MHP Of İlçe Başkanı Hüseyin Ayaz, Okul Müdürleri, öğretmen, öğrenci veliler katıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21