Öğrencilerin Gezici Sinema keyfi

Of’ta düzenlenen gezici sinema etkinliği ile 700 okul öncesi ve ilkokul öğrencisi sinema keyfi yaşadı.

Öğrencilerin Gezici Sinema keyfi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izniyle okullara yönelik olarak düzenlenen gezici sinema etkinliğiyle sinema öğrencilerin ayağına geliyor.

Of Belediye Meydanında kurulan “Gezici Sinema Aracı” gün boyunca çizgi sinema filmleriyle öğrencilere çizgi sinema gösteriminde bulundu. Okul öncesi ve ilkokul öğrencisi yaklaşık 700 öğrenci sinema keyfi yaşadı.

Gezici Sinema Aracını ziyaret ederek öğrencilerin sevincine ortak olan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu: “Sinema çok önemli sosyal ve kültürel iletişim aracıdır. Bu nedenle öğrencilerimizin burada dinlenmesi ve eğlenmesine özen gösterdik. Yaptığımız planlama ile okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinden toplam 700 öğrenciyi sinemayla buluşturduk. Bizim amacımız öğrencilerimizi akademik, sosyal, kültürel yönden bütün olarak yetiştirmektir. Etkinliğin sorunsuz şekilde tamamlanmasında azami gayreti gösteren, güzel misafirperverlik sergileyen idareci, öğretmen, öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Organizasyonda göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı Of Belediyemize ve değerli Başkanımız Salim Salih Sarıalioğlu’na öğrencilerim adına teşekkür ediyorum. Ayrıca ilçemize gelip öğrencilerimizi farklı bir gün yaşamalarını sağlayan, onları güldüren, eğlendiren “Gezici Sinema” ekibine de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21