Öğrencilere Sağlıklı birey sağlıklı toplum tiyatrosu

Öğrencilerin bağımlılığa ve kötü alışkanlıklara karşı dikkatlerini çekmek ve onları bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen “Sağlıklı Birey, Sağlıklı Toplum” temalı tiyatro, Oflu öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.

Öğrencilere Sağlıklı birey sağlıklı toplum tiyatrosu

Anadolu İlim kültür ve İrfan Derneği (ANADER) ile İçişleri Bakanlığı, Trabzon Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda “Sağlıklı Birey Sağlıklı Toplum” projesi kapsamında çeşitli etkinlikler yapılıyor.

 

Proje uyarınca Trabzon Büyükşehir Belediyesi Tiyatro grubu Of’ta öğrencilere bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık oluşturmak için tiyatro gösterimi yaptılar. Of Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesinde “Kimliğimi Arıyorum” adlı üç perdelik oyunda; öğrencilere uyuşturucunun zararları ve uyuşturucu kullanmaya iten nedenlerin anlatıldığı oyun beğeniyle ve dikkatle izlendi. Of’taki 220 lise öğrencisinin takip ettiği oyunu İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, okul müdürleri ve öğretmenler de ilgiyle izledi.

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu oyunun sonunda sahneye gelerek kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Müdür Kabahasanoğlu konuşmasında, “Öncelikli olarak Trabzon Büyükşehir Belediyesi Tiyatro grubuna oyunlarındaki başarıları ve bu kadar önemli bir konuyu öğrencilerimize aktardıkları için teşekkür ediyorum. Atalarımız bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diyerek arkadaş etkisini anlatmak istemişler. Bu oyunda da gördük ki gerek uyuşturucu gerekse diğer kötü alışkanlıkların çoğunda arkadaş etkisi bulunuyor. Bir musibet bin nasihatten iyidir. Ben inanıyorum ki öğrencilerimiz; oyunda anlatılan kötü alışkanlıklarının yol açtığı olumsuzluklardan ders çıkarak hayatlarını daha anlamlı ve sağlıklı yaşayacaklardır. Bütün amacımız öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu, başarılı, saygın bireyler olmasına yardımcı olmaktır. İlçemizde bu ve bunun gibi öğrencilerimizi eğitecek; akademik, sosyal, kültürel, sportif başarıları sağlayacak etkinliklerimiz artarak devam edecektir.” Sözleriyle düşüncelerini belirtti.

 

Of Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonundaki “Kimliğimi Arıyorum” oyununun sonunda çekilen toplu fotoğrafın ardından tiyatro etkinliği sone erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21