Öğrenciler Şehit Necmi Çakır'ı kabri başında dualarla andı

Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi öğrencileri, şehadetinin 4.yılında okullarının adını taşıdığı Şehit Necmi Çakır’ın kabrini ziyaret ederek okudukları hatim ve Yasinlerin duasını yatılar.

Öğrenciler Şehit Necmi Çakır'ı kabri başında dualarla andı

5 Kasım 2015 tarihinde Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından  Şehit edilen Özel Harekâtçı Polis Memuru Necmi Çakır, şehadetinin dördüncü yılında adının verildiği Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından mezarı başında anıldı.

 

Okul öğrencileri, Şehit Necmi Çakır’ın ruhu için 17 hatim ve 45. yaşında olduğu için de 45 Yasin Süresi okudular.

 

Okunan hatimler ve Yasinler için Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencileri Şehit Necmi Çakır’ın kabri başında duada bulundular.

 

Hatim duasını okulun Din Kültürü Öğretmeni Osman Öztel yaptı. Duanın ardından okul Müdürü Vehap Kurt öğrencilere bazı uyarılarda bulundu. Müdür Kurt konuşmasında, “ Şehidimiz bizler rahat uyuyalım, huzurlu içinde yaşayalım diye hayatını feda etti. Bu topraklar dünyanın gözü üstünde olan topraklardı. Onun için çok çalışmalısınız. Sizler her biriniz bir bayrak, bir Türkiye’siniz.  Sizler ülkemizin ümidi, mazlum milletlerin umudusunuz. Bu beklentiyi asla boşa çıkarmamalısınız. Sizlerin görevi şehitlerimiz için ülkemizin geleceği için  iyi birer öğrenci olup çok çalışmaktır. Ölüm yıl dönümünde tekrar şehidimize rahmet ailesine sabırlar diliyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Anma programına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da yaptığı konuşmada, “ Öncelikli olarak şehidimizi şehadetinin senei devriyesinde rahmetle anıyorum. Şehitlik inancımıza göre Allah katında Peygamberlikten sonra en kutsal makamdır. Böyle anlamlı ve vefalı bir hatim programı tertip ettiğiniz için idareci, öğretmen ve öğrenciler olarak hepinizi tebrik ediyorum.  Sizler adını aldığınız Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi öğrencileri olarak ona layık, onun mirasına sahip çıkma şuurunda olmalısınız. Sadece kendiniz için değil şehitlerimiz için, gazilerimiz için, mazlum milletler için çok çalışmalısınız. Şehidimize Rabbimden rahmet diliyorum. Kederli ailesine Allah’tan sabır ve metanetler temenni ediyorum.” Sözleriyle düşüncelerini belirtti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21