Öğrenciler okuma sınavında terledi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kitap okuma yarışmasının sınavı yapıldı.

Öğrenciler okuma sınavında terledi
banner71

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kitap okuma yarışması sona erdi.

 

Öğrencilerin yaz tatilini kitap okuyarak değerlendirmesi ve kitap okuma alışkanlığı kazanması amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen yarışma yapılan sınavla sona erdi.

 

İlkokul, Ortaokul ve Lise kategorilerinde ayrı ayrı düzenlenen yarışmada belirlenen kitaplar öğrenciler tarafından yaz tatilinde okundu.

 

Kitaplarda geçen hikayelerden derlenen sorulardan yapılan sınav sonucunda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.

 

Of’ta Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu’nda düzenlenen sınavda öğrenciler sınav salonlarında sorulara cevap verirken özellikle ilkokul öğrencilerinin aileleri de sınav bahçesinde çocuklarının heyecanına ortak oldular.

 

Öğrencilerin sınav alışkanlığı kazanması açısında bu sınavların önemli olduğunu ifade eden veliler, çocuklarının sınav stresine karşı deneyim yaşadığını söylediler.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21