Öğrenciler Kaymakam Arslan’ı kahvaltıda konuk ettiler

Of Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri organize edilen kahvaltı programı ile Of Kaymakamı Eren Arslan’ı okullarında ağırlamanın mutluluğunu yaşadılar.

Öğrenciler Kaymakam Arslan’ı kahvaltıda konuk ettiler

Of Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri düzenlenen kahvaltı programında Of Kaymakamı Eren Arslan’ı konuk ettiler.

 

Okul Aile Birliği tarafından gerçekleştirilen kahvaltıya katılan ve öğrencilerle karşılıklı sohbet eden Kaymakam Arslan; “Ailenizden uzak bir şekilde bu eğitim yuvasında yapmış olduğunuz fedakarlıkları fırsata dönüştürmeniz lazım. Bence diğer öğrencilere göre avantajlısınız. Bunu nerden biliyorum. Ben de sizin gibi yatılı okulda okudum. Hem daha disiplinli oluyorsunuz, hem daha iyi çalışma ortamlarını kendinize oluşturuyorsunuz. Bu da sizleri girecek olduğunuz sınavlarda ve hayatta daha başarılı yapıyor” dedi.

 

Öğrencilere gelecekle ilgili nasihatlerde de bulunan Kaymakam Arslan; “Burada çok farlı yerlerden gelerek bir topluluk oluşturdunuz. Birbirini tanıma fırsatınız oldu. Burada geçirdiğiniz zamanı hem kendiniz hem aileniz için bir gurur tablosuna dönüştürmeniz lazım. Bunu yapabilecek kapasite ve azim sizlerde fazlasıyla var. Bu ülkenin her kademesinde ileride sizler olacaksınız. Hem ilim alanında hem ahlak alanında kendinizi geleceğe ne kadar düzgün hazırlarsanız, ülkemizin ve dünyanın daha iyi daha yaşanılır, sevginin, huzurun, barışın, mutluluğun hakim olduğu bol kazançlı ve bereketli ortamlara katkı sunmuş olacaksınız” dedi.

 

Öğrencilerden gelen soru, istek ve talepleri de değerlendiren Kaymakam Arslan, öğrencilerin boş zamanlarını sosyal aktivitelerle değerlendirmeleri için ne gerekiyorsa yapılması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

 

Öğrencilerle yaptığı sohbetten sonra yurdu gezen Arslan, kendisine eşlik eden Okul Müdürü Yusuf Tanrıöven ve Okul Aile Birliği Başkanı Kibar Yılmaz’dan okulun son durumu hakkında bilgiler aldı.


Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21