Öğrenciler çevre için daha aktif olacak

Of Ziraat Odası tarafından yürütülen “Karadeniz Havzası İçin Çevreci Ruhunuz Çevrimiçi olsun” projesi kapsamında İhsan Karadeniz İlk/Ortaokulu öğrencilerine çevre kirliliği ve farkındalığına ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Öğrenciler çevre için daha aktif olacak

Of Ziraat Odası Başkanlığı, Sinop Üniversitesi Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Tiflis Uluslararası Sosyal Araştırmalar ve Politik Araştırma Merkezi, Romanya ECOM adlı tarafların iştirakiyle Karadeniz Havzası İçin Çevreci Ruhunuz Çevrimiçi olsun (Leave your Environmentalist Spirit Online for the Black Sea Basin) adı ile Avrupa Birliği destekli olarak bir proje başlatılmıştı.

Projenin Of ayağını yürüten Of Ziraat Odası Başkanlığı okullarda projelerini tanıtarak farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

Projenin ikinci aşamada çevre ve kirlilik farkındalığı oluşturma adına eğitim faaliyetleri yapılıyor. Projenin amacına uygun olarak Of Ziraat Odasından Proje Halkla İlişkiler Uzmanı Merve Akyüz ve Kontrol Asistanı Yakup Bulut bu çerçevede İhsan Karadeniz İlk/Ortaokulu öğrencilerine çevre kirliliği ve farkındalığına ilişkin bilgiler vererek projenin tanıtımını yaparak proje için hazırlanan broşürleri öğrencilere takdim ettiler.

İhsan Karadeniz İlk/Ortaokulu Müdürü Engin Bülbül proje ile ilgili olarak; “Çok anlamlı ve önemli bir proje. Görevli arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Gerek Karadeniz’in gerekse tüm çevrenin temiz olması bizler için son derece önem arz etmektedir. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza bu projeyi mal etmek de ayrı bir önem taşıyor. Yaşadığımız çevre facialarının büyük bir kısmı çevre kirliliğinden meydana geliyor. Şayet bu bilinci şimdiden verebilirsek yarınlara daha umutlu bakabiliriz. Şahsım ve okulum adına kendilerine teşekkür ediyor , başarılar diliyorum” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 02:04

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21