Öğrenci Meclisi liselilere “120” filmini izletti

Of Öğrenci Meclisi tarafından düzenlenen etkinlikte liseli öğrencilere Birinci Dünya Savaşında Sarıkamış Cephesindeki askerlere cephane taşımak için yola çıkan 120 öğrencinin hikâyesini anlatan “120” filmi izlettirildi.

Öğrenci Meclisi liselilere “120” filmini izletti

Of Öğrenci Meclisi Yönetimi öğrenciler arasında sosyal, kültürel faaliyetlerine devam ediyor.

Bu kapsamda Öğrenci Meclisi Yönetimi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde girişimler yaparak kaymakamlık makamından almış olduğu izinle Of merkezde bulunan liseli öğrencilere “120” adlı 
filminin gösterimi yapıldı.

 

 “120” filmi Birinci Dünya Savaşında Ruslarla yapılan mücadeleye sahne olan Sarıkamış Cephesindeki askerlere Van’dan cephane taşımak için yola çıkan 120 öğrencinin hikâyesini anlatıyor.

 

Savaş nedeniyle asker çağındaki erkeklerin cephede savaşması nedeniyle iş yaşları 12 ile 17 yaşa arasındaki 120 gence düşmüştü.  Yakın tarihimizin gerçeklerinden beyaz perdeye aktarılan film öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.

 

Of Öğrenci Meclisi Başkanı Mustafa Yüksel film gösterime girmeden önce kısa bir selamlama konuşması yaptı. Başkan Yüksel konuşmasında, “Bu yıl geçen yıldan bıraktığımız yerden devam ediyoruz. Of Öğrenci Meclisi yönetimi olarak bu film gösterimi ile çalışmalarımıza başladık. Türk tarih bilincini uyandıracak olan bu film gösterimi tüm liselerimizde devam edecektir. Bizlere destek olan herkese teşekkür ediyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum. Ne mutlu Türküm diyene !” diyerek duygularını ifade etti.

 

Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi konferans salonundaki film gösterimize İlçe Milli Eğitim Müdür V. Süleyman Bedir, okul müdürü Bayram Karaca, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21