banner80

Of’un iş garantili okulu Ulusoy MTA Lisesi

Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Bilişim, Elektrik-Elektronik, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Denizcilik, İnşaat, Makine ve Motorlu Araçlar Alanları ile öğrencilerine Mesleki ve Teknik alanda eğitim vererek onları geleceğin gözde mesleklerine hazırlıyor.

Of’un iş garantili okulu Ulusoy MTA Lisesi
banner71

Of Havadis Gazetesinin 2017-2018 Eğitim Öğretim sezonuna özel olarak uygulamaya koyduğu “Okullarımızı Tanıyalım” projesi kapsamında bu hafta sizlere Of’umuzun iş üreten, meslek sahibi yapan, sosyal ve spor alanında önemli başarılar elde eden Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tanıtıyoruz.

 

Türkiye’de nakliyeciliğin öncüsü Ulusoy Ailesi tarafından Of’a kazandırılan Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Bilişim Teknolojileri alanı, Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı, Mobilya ve İç Mekan Tasarım alanı, Denizcilik Teknolojisi alanı, İnşaat Teknolojisi alanı, Makine Teknolojisi alanı ve Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı ile öğrencilerine Mesleki ve Teknik alanda eğitim vererek onları geleceğin gözde mesleklerine hazırlıyor.

 

Okulun Tarihçesi

Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk nakliyeciliğinin güçlü ismi Ulusoy ailesi tarafından babaları Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy adına yaptırılarak 1996-97 Eğitim-Öğretim yılında eğitim vermeye başladı. 1995 yılında 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel tarafından temeli atılarak inşaatına başlanmış ve 15 ay gibi kısa bir sürede inşaatı bitirilmiş yine 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel tarafından hizmete açılmıştır.

 

Okulun Birimleri

Okulda 448 öğrenciye eğitim veren verilmektedir. Toplam 7 yönetici olan okulda, pansiyon ve okul içinde çalıştırılan 10 hizmetli bulunmaktadır. Ülkemizin birçok üniversitesinde olmayan bir kampüsü sahip olan okul; A Blok ana binadan oluşurken, B Blok ve C Bloklarda bölümlere ait atölyeler ve dersaneler bulunmaktadır. Bununla birlikte kız ve erkek pansiyonu, 12 daireli 2 lojman binası, kapalı spor salonu, halı saha ve tesis binası, basketbol sahası, tenis kortu, Okul Aile Birliği tarafından işletilen kantin binası gibi geniş bir alana yayılmış eğitim kompleksi ile Of’un eğitimine önemli katkı sağlıyor. 34 dersliğin bulunduğu okulda fizik, kimya ve biyoloji laboratuarları da bulunmaktadır. Bunların yanında bilimsel ve kültürel çeşitlilikte 4500 adet kitap bulunan bir de kütüphaneye sahiptir.  Okulda 7 meslek alanında eğitim-öğretim verilmektedir. Bunlar; Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Denizcilik Teknolojisi, İnşaat Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Mobilya ve İç Mekan Tasarım ve Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanlarıdır. Bunların yanında Of Limanında oluşturulan ve tahsisi okula yapılmış Denizcilik Alanında kullanılmak üzere iskele, tesis binası ve bir de kayık bulunmaktadır. Okulda tam gün ve karma eğitim yapılmaktadır. Okulun kontenjanları her sınıf için 34’tür.

 

Sosyal ve spor alanında bölgenin en önemli temsilcisi

Hacı Mehmet Bahattin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özellikle spor ve sosyal aktiviteler alanında önemli dereceler elde etmiş ve ilçenin, ilin ve hatta bölgenin birçok kez gurur kaynağı olmuştur. Bu başarılardan bazıları; Badminton alanında il birincilikleri bölge beşinciliği, bölge dördüncülüğü, bölge üçüncülüğü ve ülke on üçüncülüğü, Masa Tenisi alanında il üçüncülüğü, Kort Tenisinde il ikinciliği, il üçüncülüğü, Güreşte il birinci ve ikinciliği,  voleybolda il ikinciliği, akademik anlamda ise her yıl üniversitelerin değişik bölümlerinde özellikle mühendislik bölümlerine öğrenciler göndermektedir.

 

Of’un ve Okulumuzun Kaderini Değiştirmek İstiyoruz

Okul Müdürü Hakan Berber ; “Ülkemizin geçtiği sıkıntılı süreçte çalışmaya ve üretmeye ihtiyacımız var. Üretimin temeli mesleki eğitimdir. Çalışan ve üreten gençler mesleki eğitimle buluşturulmalı ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunulmalıdır. Türkiye’de mesleki eğitimin diğer orta öğretim kurumlarına göre devlete maliyeti daha yüksektir. İlçemizde mesleki eğitime toplumun bakışını şahsım adına çok sağlıklı bulmuyorum. İnsanlar mesleki eğitimi zorunda kaldıkları için tercih ediyorlar. Okulumuzdaki meslek derslerini, öğretmenlerimizin ve atölye fiziki imkânlarımızın ilçe halkı tarafından bilinmediğini düşünüyorum. Okulumuzun imkanlarını ve öğrencilerin mezun olduklarında elde ettikleri fırsatları ilkokuldan itibaren öğrenci ve velilere anlatmak istiyoruz. Mesleki eğitime gerekli önemi göstermezsek gelecekte iş piyasasında ara eleman olarak kendi çocuklarımız yerine göçmen ve mültecileri çalıştırır durumda olmamız içten bile değildir. Biz yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarla bu anlamda Of’un ve Ulusoy Lisesinin kaderini değiştirmek istiyoruz. Mezun ettiğimiz her öğrencinin iş garantisi vardır. Başka bir ifadeyle Hacı Mehmet Bahattin Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi “İş Garantili Okul” dur dememiz mümkündür.

 

Müdür Hakan Berber

Okul Müdürü Hakan Berber, 1971 Trabzon doğumludur. İlk ve Orta öğrenimini ise Samsun’da tamamlamıştır. Atakum İnşaat Teknik Lisesi’ni bitirdikten sonra Fırat Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Öğretmenliği Bölümü 1994 mezunudur. İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünde ise Yüksek Lisans yapmıştır. 1995 yılında ise ilk görev yeri olan  Tokat/Reşadiye’ye atanmıştır. Daha sonra ise Samsun ve Trabzon’da görev yapmıştır. 2011-16 yılları arasında Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görev yaptıktan sonra 1 Temmuz 2016’da Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Müdür olarak atanmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Öğretmen Kadrosu

Hakan Berber (Müdür), Suat Selvi (Müdür Başyardımcısı), Ülkü Sivrikaya (Müdür Başyardımcısı), Yüksel Gül (Müdür Yardımcısı), Zafer Pekşen (Müdür Yardımcısı), Temel Rıza Kofoğlu (Müdür Yardımcısı), Yunus Gökçe (Müdür Yardımcısı), Tahsin Genç (Denizcilik Bölüm Şefi), Hüseyin Murat Demirören (İnşaat Bölüm Şefi ), Hüseyin Uludoğan (Bilişim Teknolojileri Bölüm Şefi), Ömer Gümrük (Elektrik-Elektronik Bölüm Şefi), Seyit Ahmet Demir (Motorlu Araçlar Bölüm Şefi), Fatih Kasap (İnşaat Teknolojileri Atölye Şefi), Fatih Mehmet Aydın (Makine Teknolojisi Atölye Şefi), Nihat Dülger (Elektrik-Elektronik Atölye Şefi), Asiye Tuğba Dündar (Kimya), Atıf Mıynat (Tarih), Ayla Çevik (Matematik), Ebru Topal (Müzik), Emine Çiçek (Fizik), Ezgi Bostancıoğlu (Matematik), Güngör Saral (Kimya), Hakan Durgun (Denizcilik), Hayrettin Ulusal (Türk Dili ve Edebiyatı), İsmail Karabina (Tarih), Mehmet Ahmetbeyoğlu (Fizik), Mehmet İçier (Denizcilik), Murat Kalyon (Türk Dili ve Edebiyatı), Neşe Ataseven (Türk Dili ve Edebiyatı), Niğda Yazıcı (Matematik),Oğuzhan Çakmakoğku (Makine Teknolojisi), Onur Arkan (Biyoloji), Özcan Özdemir (Motorlu Araçlar Tek.), Yağmur Erkol (Beden Eğitimi), Resul Arslan (Matematik), Safiye Çubuklu Nezir (Denizcilik), Serkan Akın (Bilişim Tek.), Serkan Tüylüoğlu (Felsefe), Sevbiye Dutar (Türk Dili ve Edebiyatı), Sevil Sarı (Matematik), Şener İnan (Beden Eğitimi), Şeyma Kalyon (Türk Dili ve Edebiyatı), Tuncay Yılmaz (Motorlu Araçlar Tek.), Yusuf Berber (Mobilya Dekorasyon), Müride Kalemci (Biyoloji), Sema Nur Yılmaz (Din Kültürü), Muhammet Karaismailoğlu (Din Kültürü), Nurettin Yazıcı (Elektrik-Elektronik Tek.), Sümeyra Seda Türköz (Yabancı Dil),Nursen Bilgin (Yabancı Dil), Özge Akgül (Yabancı Dil), Furkan Öztel (Bilişim Tek.), Demet Zırıh ( Yabancı Dil), Havva Nur Şeker (Yabancı Dil), Muhammet Tellioğlu (Coğrafya), Hacer Gamze Kaanoğlu (Müzik), Gökçe Söyüt (Fizik), Ahmed Doğanay (Beden Eğitimi), Elif Ersoy (İnşaat), Fatma Koçak (Mobilya), Uğur Turan (Mobilya).

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21