Of’un eski başkanı Oktay Saral öğrencilerle buluştu

Of’un Eski Belediye Başkanı, Eski Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Danışmanlarından Oktay Saral, Of’ta öğrencilerle buluştuğu panelde 15 Temmuz darbe sürecine dair önemli açıklamalar yaptı.

Of’un eski başkanı Oktay Saral öğrencilerle buluştu

Of Kaymakamlığı, Of Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Örnek Kişilerle Kendini Anla ve Geleceğini Planla” projesi kapsamında Of’un Eski Belediye Başkanı Oktay Saral öğrencilerle buluştu.

 

2011-2015 yılları arasında Ak Parti İstanbul Milletvekili olarak görev yapan ve halen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Danışmanlığı görevinde bulunan Saral, 15 Temmuz sürecine dair önemli açıklamalar yaptığı programda öğrencilerin sorularını yanıtladı.

 

TÜRKİYE’Yİ DÖRE BÖLECEKLERDİ

15 Temmuz darbesinin gerçekleşmesi durumunda Türkiye’nin dörde bölüneceğini ifade eden Saral; “Eğer bu darbe gerçekleşseydi Türkiye’yi dörde böleceklerdi. İstanbul’u özerk bir bölge ilan edeceklerdi. Kürt devleti kurulacaktı. Anadolu’da da küçük bir devlet bırakacaklardı bize. Kim yönetecekti o da malum. Allah bunlara Fırsat vermedi” dedi.

 

OF’TA İKİ BÜYÜK GÜNAHIM VAR

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Saral Of’ta 12 yıl Belediye Bakanlığı yaptığını ifade ederek Of’umuza güzel hizmetlerimiz oldu. Kısıtlı imkanlarla zor dönemde önemli hizmetler yaptık. İşadamlarımız sayesinde okullar kazandırdık. Hepimizin hataları oluyor. Benim de iki büyük günahım var. Allah bizi affeder inşallah” ifadelerini kullandı.

 

KAYMAKAM VE BAŞKANDAN DİPLOMA SÜPRİZİ

Program sonunda kıa birer selamlaması yapan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve Of Kaymakamı Eren Arslan, Oktay Saral’a teşekkür ettiler. Başkan Sarıalioğlu, günün anısına Saral’a plaket takdim ederken, Kaymakam Arslan da İlkokul diplomasının bir suretini Saral’a takdim etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 4 yıl Önce

SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZA VE SAYIN MİLLETVEKİLİMİZE TEŞEKKÜR EDER AİLECE SAĞLIKLI VE SIHATLI UZUN ÖMÜRLER DİLERİM.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner19

banner22

banner21

banner30