Of’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yılı kutlandı

Of'un Rus işgalinden kurtuluşunun 104. Yılı, Of Kaymakamlığı önünde düzenlenen çelenk sunma ve Of Belediyesi önünde düzenlenen kutlama etkinlikleriyle kutlandı.

Of’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yılı kutlandı

Of'un Rus işgalinden kurtuluşunun 104. yılı Of’ta çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalarda ilk tören Of Kaymakamlığı önündeki Atatürk büstüne çelenk sunulması ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Anıt önü töreninin ardından resmi kutlama töreni için Of Belediyesi Meydanına geçildi. Of Belediye Meydanındaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının akabinde Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek ve Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ile birlikte halkın bayramını kutladılar. Kutlamanın ardından Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptılar.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı mehter gösterisi yaparak halkı coşturdu. Mehteran gösteriminin akabinde; 28 Şubat Of’un Kurtuluşu konulu liseler arasında düzenlenen kompozisyon yarışmasında, ilçe birincisi olan Şehit Ahmet Türkan Çok Programlı Lisesi öğrencisi Emre Çelik “Kılıçtan Kaleme Vatan” adlı yazısını, Şehit Necmi Çakır Anadolu Lisesi öğrencisi Halil İbrahim Uzun “Of’un Destanı” adlı şiirini, Of Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Bedirhan Dumangöz “Vatan Destanı” adlı şiirini, Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Feyza Bıçak kendi yazdığı “Hürriyet” adlı şiirini okudu.

28 Şubat Of’un Kurtuluşu konulu ortaokullar arasında düzenlenen şiir yarışmasında, ilçe birincisi olan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Mahmut Emin Biberoğlu “28 Şubat” adlı şiirlerini okudu.

Of HMB Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müzik öğretmeni Ebru Topal ve öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo sunumunu Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Halk Oyunları ekibinin folklor gösterisi takip etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 28 Şubat Of’un Kurtuluş Bayramı anısına düzenlenen; resim, şiir, kompozisyon, satranç turnuvasında 3. olanlara ödülleri Of İlçe Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Nurettin Tunç, 2. olanlara Of Belediye Başkanı Sayın Salim Salih Sarıalioğlu 1. olanlara ise ödülleri Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek tarafından takdim edildi.

28 Şubat Of’un Kurtuluş Bayramı kutlama programı Of HMB Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla hazırlanan bando eşliğinde geçit töreni ile sona erdi.

Of'un Rus işgalinden kurtuluşunun 104. yılı kutlama programına; Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, vatandaş, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2022, 03:37

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21