Of’un Düşman İşgalinden kurtuluşu kutlandı

Of’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü düzenlenen çeşitli törenlerle kutlandı.

Of’un Düşman İşgalinden kurtuluşu kutlandı

Of’un düşman işgalinden kurtuluşu olan 28 Şubat’ın 97.yılı düzenlenen törenlerle kutlandı.

 

Kutlama programı sabah 09.30 Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıt'ına çelenklerin sunumu ile başladı. Resmi kutlama programı ise Of Belediyesi Toplantı salonunda yapıldı.

 

Programa Of Kaymakamı Eren Arslan, Garnizon Komutan Vekili Hakan Aygül, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Daire amirleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Sivil Toplum Temsilcileri, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakanlar, Milletvekilleri ve İlçe Belediye Başkanlarının kutlama mesajlarının okunmasının ardından, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

 

Kurtuluş etkinlikleri kapsamında Orta ve Lise okulları arasında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin eserlerini okumasının ardından Of’un yetiştirdiği Tarihçi ve Eğitimci Yazar Haşim Albayrak, “Of Direnişi” konulu bir konferans verdi.

 

Program, ödül töreni ile sona erdi. Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Arslan, Garnizon Komutan Vekili Aygül ve Başkan Sarıalioğlu tarafından çeşitli ödüller verildi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21