Of’tan Sur’a çıkarma

Diyarbakır Sur’da düzenlenen hamsi şöleni için Diyarbakır’a giden Of Belediyesi ekibi, Diyarbakır’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Of’tan Sur’a çıkarma

Of Belediyesi ile Diyarbakır Sur Belediyesi arasından imzalanan kardeş şehir protokolü kapsamında Diyarbakır’da düzenlenen Hamsi Şöleni için Diyarbakır’a giden Of Belediyesi ekibi, Diyarbakır’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Diyarbakır’a giden Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk, Meclis Üyeleri Ömer Çakıroğlu, Timuçin Sarıalioğlu, Mustafa Şen ve Ahmet Gündoğdu, İnsan Kaynakları ve eğitim Müdürü Yüksel Yaşar, Zabıta Müdürü Ömer Saral, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Kenan Akcebe ve müdürlük personeli Mürsel Bektaş, Orhan Gedik ve Gökhan Karataş, Diyarbakır Valiliği, Sur Belediyesi, YİKOB ile Diyarbakır’ın tarihi mekanlarını ziyaret ettiler.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu tarafından Diyarbakır Valiliği’nde ağırlanan Of heyeti, Sur Kaymakamı ve Sur Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi tarafından da Sur Belediyesi’nde ağırlandı.

Of Heyetini Valilikte karşılayan Dernekpazarı Eski Kaymakamı olan Diyarbakır Vali Yardımcısı Murat Yıldız, heyeti iki günlük ziyaret sürecinde bir dakika bile yalnız bırakmadı.

Cumartesi günü düzenlenen etkinliğin ardından kentte konaklaya Of heyeti, Pazar günü de Diyarbakır’ın tarihi mekanlarını ziyaret etti.

Sur içi, Ulu Cami, On gözlü Köprü, Dört Ayaklı Minare ve Camii, Seyir Terası, Millet Bahçesi gibi tarihi meanları ziyaret eden Of Heyeti, Pazartesi gecesi Of’a döndü.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2022, 04:17

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21