Of’tan Bayırbucak Türkmenlerine bir tır yardım

Suriye’nin Lazkiye Bölgesindeki Bayrıbucak Türkmenleri için Of Kaymakamlığı ve Of Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan Yardım Kampanyası ile toplanan bir TIR yarım malzemesi Bayırbucak’a gönderildi.

Of’tan Bayırbucak Türkmenlerine bir tır yardım
banner71

Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Bayırbucak Türkmenlerine Of’tan bir TIR insani yardım malzemesi gönderildi.

 

Of Kaymakamlığı ve Of Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen ve yardımseverlerin de katkılarıyla toplanan gıda, giyecek, un ve yataktan oluşan malzemeler, Bayırbucak’a uğurlandı.

 

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, tek temennilerinin zulmün bir an önce sonlanması olduğunu belirterek, bölgede hayat normale dönene kadar yardımlarının devam edeceğini söyledi.

 

Suriyeli mazlumlara destek olmak amacıyla savaşın ilk günlerinden itibaren Of’ta başlatılan yardım seferberliği, Of Belediyesi’nin de destekleriyle çığ gibi büyüyor. Of Belediyesi, işadamları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlardan sağlanan yardımlarla doldurulan 1 TIR yardım malzemesi Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

 

Kardeşlerimiz yalnız değildir

Bir taraftan savaş, bir taraftan da kış mevsiminin gelmesiyle Suriye’de yaşam şartlarının daha da ağırlaştığına dikkat çeken Başkan Sarıalioğlu; “Milli hassasiyet ve duyarlılık gerektiren konularda sivil toplum örgütlerini ortak refleks göstermesi çok önemlidir. Hangi düşünce veya görüşte olursa olsun ortak tavır takınmak gerektiğine inanıyorum. Bir ev hanımının yaptığı reçeli Türkmenlere gönderdiğini gördüm. Anaokulu, engelli ve köy okulu öğrencilerini harçlıklarını Bayırbucak Türkmenlerine gönderdiğine şahit olduk. Bu gün gönüllerini kardeşlerimiz için yardım heyecanı ile dolduran, Bayırbucak için çalışan tüm kardeşlerimize ve tüm Of halkına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

 

Komşusu açken tok yatan bizden değildir

Konu hakkında bir açıklamada bulunan Of Kaymakamı Eren Arslan, “-Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir- düsturu doğrultusunda, ağır saldırı altında olan Türkmen kardeşlerimize el uzatmaya çalışıyoruz. Belediyemiz öncülüğünde ve bazı sivil toplum örgütlerinin desteği ile bir kampanya başlattık. Kumanya, giysi vs. gibi yardım malzemeleri konusunda vatandaşımızın inanılmaz bir talebi var. Bundan sonrada yardımlar konusunda elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

Kaymakam Arslan, katkıları nedeniyle Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’na ve hayırseverlere teşekkür etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21