Of’ta ‘Yayalar Kırmızı Çizgimizdir’ uygulaması

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Yayanın, Öncelik Hayatın” projesi kapsamında Of’ta “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” uygulaması yapıldı.

Of’ta ‘Yayalar Kırmızı Çizgimizdir’ uygulaması

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve yayalar için tarfiği daha güvenli hale getirmek adına ‘Öncelik Yayanın, Öncelik Hayatın’ projesi başlatılmıştı.

Türkiye’de aynı anda projenin etkisini artırmak ve yayalara karşı trafikte öncelik tanımak için ‘Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir’ uygulaması yapıldı.

Of’taki uygulama Sanayi Caddesi üzerinde eski otogar karşısında bulunan yaya geçidinde gerçekleştirildi. Uygulamaya Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İlçe Emniyet Müdürü Rafet Kantar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Burak Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Nfus Müdürü Emin Ulu, Of Halk Kütüphanesi Müdürü Ferhan Özdemir, Of Belediyesi Zabıta Müdürü Ömer Saral,emniyet ve jandarma trafik ekipleri ve Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulundan bir grup öğrenci katıldı.

Kaymakam Çiçek ve daire amirleri öğrencilerle yaya geçidini kırmızıya boyayarak yayalar için kırmızı çizgi çektiler. Öğrenciler de taşıdıkları; ‘Öncelik hayatın öncelik yayanın’, ‘Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz’, ‘Hak ver öncelik ver’ pankartları uygulamaya destek verdiler.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
OFLU TÜRK
OFLU TÜRK - 1 yıl Önce

BAZI SÜRÜCÜLER YAYALARA ANLAMSIZCA BAKIYOR DURACAĞINDAN HABERİ BİLE YOK

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21