Of’ta yaş çay alım sezonu dualarla açıldı

Of Eskipazar Çay Fabrikasında düzenlenen törenle yaş çay banda indirilerek 2020 yılı yaş alım sezonu açıldı.

Of’ta yaş çay alım sezonu dualarla açıldı

2020 yılı yaş çay sezonunun açılışı için Of Eskipazar çay fabrikasında tören düzenlendi.

AK Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu’nun organize ettiği törene AK Parti Trabzon Milletvekilleri Salih Cora ve Bahar Ayvazoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ÇAYKUR Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Arsin Belediye Başkanı Sait Gürsoy, daire amirleri, fabrika müdürleri ve çalışanları ile çay müstahsilleri katıldı.

Törende Mehmet Türkyılmaz tarafından yapılan duaya hep birlikte amin denirken törene katılan davetliler Çaykur Genel Müdür Vekili Alim’e ve üreticilere hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Duanın ardından yaş çay yüklü kamyondan banda çay indirilmeye başlandı. Çayın banda indirilişini izleyen katılımcılar, daha sonra fabrikanın üretim alanını ziyaret ederek Genel Müdür Vekili Alim ve fabrika yetkililerinden üretim hakkında bilgiler aldılar.

Fabrika ziyaretinin ardından Söğütlü Mahallesi’nde çay alım evini ziyaret eden katılımcılar çay satan üreticilerle sohbet ederek çay üretimi hakkında bilgiler aldılar.

Karaca, Of ve Çamlı Çay fabrikalarını da ziyaret eden Başkan Terzioğlu ve beraberindekiler, fabrika müdürleri ve çalışanlarına hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Koordinasyon toplantısı nedeniyle açılış törenine katılamayan Of Kaymakamı Eyüp Fırat ile Hayrat Kaymakamı Halil İbrahim Şenkon, Of Fabrikasında düzenlenen törene katıldılar.

TÜM ÜRETİCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN

Çayın bölge ekonomisi için büyük bir değer olduğunu belirten AK Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu; “Bu sezon koronavirüs nedeniyle biraz sancılı başlayan yaş çay sezonumuzu inşallah kazasız belasız tamamlarız. Sezonumuzun açılışı için sayın genel müdür vekilimizi, milletvekillerimizi ve belediye başkanlarımızı ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk. Mübarek Ramazan ayının son günlerinde, Cuma gününde besmeleyle ve duayla sezonumuzun açılışını gerçekleştirdik. İnşallah bereketli bir sezon olur. Davetimize icabet ederek bizleri yalnız bırakmayan sayın genel müdür vekilimize, milletvekillerimize belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Yaş çay sezonumuzun tüm çay üreticilerimize ve tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

İLK 3 GÜNDE 16 BİN TON

ÇAYKUR; Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaş çay yapraklarının toplama olgunluğuna ulaşması ile 19 Mayıs 2020 günü yaş çay alımlarına başladı. ÇAYKUR, ilk 3 günde 16 bin ton civarında yaş çay yaprağı aldı. Of Eskipazar Çay Fabrikası ise ilk üç günde 210 ton yaş çay alımı yaptı. Çay hasadının önce sahil kesimlerinde ardından ise kademeli olarak iç kesimlere doğru yoğunluğunu artırması bekleniyor.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 04:11

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21