Of’ta Üniversite Hazırlık Kursları başladı

Of’ta eğitim gören ve 2016-2017 eğitim dönemi sonunda üniversite sınavına girecek olan lise son sınıf öğrencilerine yönelik olarak uygulanmakta olan hazırlık kursları başladı.

Of’ta Üniversite Hazırlık Kursları başladı

Of’ta eğitim öğretim çalışmaları yaz tatilinde de hız kesmeden devam ediyor. 2016-2017 eğitim sezonu sonunda üniversite sınavına girecek olan lise son sınıf öğrencileri için hazırlık kursu açıldı.

 

Of İmam Hatip Lisesi ve Solaklı Fen Lisesi bünyesinde açılan Yaz Hazırlık Kurslarını ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu öğrenci ve öğretmenlerle bilgi alışverişinde bulundu.

 

Bizim gideceğimiz başka Türkiye yok

Kursları ziyaret eden Müdür Kabahasanoğlu öğrencilere ülkemizin yaşadığı 15 Temmuz süreci hakkında bilgi vererek onlara şöyle seslendi: “Yarınlarımızın umudu sevgili gençler, sizler bizim en büyük zenginliğimizsiniz. 15 Temmuz’da ülke ve millet olarak çok büyük tehlike atlattık. Milletimizin ve devlet adamlarımızın sağlam ve inançlı duruşuyla bu süreci çok daha büyük felaket yaşamadan atlattık. Sizleri ziyaretlerimizde hep bir milletin en büyük gücü gençleridir diyorduk. Ben, ülkemizin 15 Temmuz gecesi bu vatan ve millet sevdalısı gençler sayesinde bu felaketi atlattığına inanıyorum. Tıpkı Çanakkale Savaşında olduğu gibi ölüm pahasına tankların önünü çıktı milletimiz. Çanakkale Destanı gibi bir destan yazdı gençlerimiz. Seyit Onbaşı’nın 276 kiloluk mermiyi topun namlusuna taşıtan ruh ne ise bugün tonlarca ağırlığın karşısında dimdik duran insanımızın ruhu da aynıdır. Değerli gençler, Türkiye mazlum milletlerin son kalesidir. Her mazlumun gitme umudunu taşıyan bir Türkiye var ama bizim gideceğimiz başka Türkiye yoktur” diyerek ülkelerinin önemini vurguladı.

 

En az üç kat fazla çalışmalısınız

Bundan sonraki yapacakları çalışmalar konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulunan Kabahasanoğlu: “Yazın bu sıcağında birileri tatil yaparken sizler geleciğiniz için bu kurslara katılıyorsunuz. Sizleri kutluyorum. Ayrıca okul idarecilerinizi ve kursa katılan öğretmenlerinizi de tebrik ediyorum. Değerli yavrularımız, sizler bugün başarmak için daha çok çalışmalısınız. Yaşadığımız süreç bize gösterdi ki siz Anadolu insanlarına bu ülkenin dünden daha çok ihtiyacı var. Çünkü sizler tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet uğrunda gözünü kırpmadan ölüme atlayanların çocuklarısınız. Bu bayrağın kıymetini sizler herkesten daha iyi biliyorsunuz. O nedenle dünden bugüne geldiğimiz noktada şimdi en az üç kat daha fazla çalışıp başarmak zorundasınız. Bizim bütün gayretimiz, çırpınmamız sizlerin birinizin de kaybolmaması içindir.  Devletinin ve milletinin yanında milletin geleceğinden endişe duyan sizlerin bu manada çalışması çok daha önem arz ediyor” İfadelerini kullandı.

 

Nuhoğlu Kurslarımızın önemi şimdi daha iyi anlaşılıyor

Kursların geldiği noktayı da değerlendiren Of İlçe Milli Eğitim Müdürü Kabahasanoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizler ülkemizde çocuklarımızın geleceklerine adeta ipotek koyan Paralel Yapının dersanelerine karşı Of’ta 2006 yılı ile 2012 yılları arası fakir, fukara ve başarılı öğrencilere Nuhoğlu Vakfı sayesinde üniversiteye ve liseye hazırlık kursları açtık. O zaman bize zorluk çıkarmalarına rağmen buna devam ettik. Allah’ın izniyle çok büyük başarılar elde ettik. Bizler bu kursları açmasaydık bu başarılı Anadolu çocukları büyük ihtimalle bu paralelcilerin dershanelerine gidip ellerinde heder olup gideceklerdi. Allah değerli iş adamımız Nuhoğlu Vakfı başkanımız Çetin Nuhoğlu abimizden razı olsun. Altı yıl boyunca çok büyük başarılar elde ettik bu kurslar sayesinde. Bizim açtığımız kurslar örnek bir çalışma olmuştu o dönemde. Devletimiz bu dershanelerdeki yıkıcı ve bölücü tehlikeyi görüp dershaneleri kapattı. Şimdi artık bu hizmeti devletimizin okullarında, devletimizin öğretmenleri veriyor. Bu öğretmenlerimiz sizlere bu yazın sıcağında tatillerini bırakarak ders veriyorlar. Sizler de bunun kıymetini bilerek; bu ülkenin geleceği için, mazlum milletler için, kendiniz için ve aileniz için çok çalışmalısınız. Sizin için harcanan emekleri boşa çıkarmamalısınız” diyerek öğrencilere düşüncelerini belirtti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN
DURSUN SULUKAN - 4 yıl Önce

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİM.

AZİZ ÖZKAN
AZİZ ÖZKAN - 4 yıl Önce

BAŞARILAR DİLERİM ....

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner19

banner22

banner21

banner30