Of’ta TEOG Sınavında başarılı öğrencilere ödül

TEOG sınavında 120 sorudan 118 tanesini doğru yapan Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hüdanur Cevahiroğlu, Of birincisi oldu.

Of’ta TEOG Sınavında başarılı öğrencilere ödül
banner71

8.Sınıf öğrencilerinin Liselere yerleşmelerinde esas alınan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı 23 - 24 Kasım tarihlerinde yapılmıştı.

 

Sınavın ardından öğrencilerin kitapçıklarından elde edilen sonuçlar üzerinde yapılan tespit sonucunda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu sınav öncesi ziyaret ettiği öğrencilere sınavda başarılı olanların ödüllendirileceğini vaat etmişti. Sınavın ardından dereceye giren öğrencilerin okullarını ziyaret eden Kabahasanoğlu, öğrencilere ödüllerini takdim etti.

 

TEOG’ta 1. Ali Yeşilyurt İHO’dan

Sınav sonucunda Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’ndan Hüdanur Cevahiroğlu 120 sorudan 118 soruyu doğru yaparak Of’un birincisi oldu.

 

Aynı okuldan Şeyma Erbaş ile Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’ndan Sena Sarali ise 117’şer doğru yaparak ikinciliği paylaştılar.

 

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’ndan Süeda Değirmencioğlu, Miktad Sarıalioğlu Ortaokulu’ndan Ensar Emre Mahmutoğlu ve Safa Baltacı ile Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’ndan Tuba Yılmaz 116 doğru soru yaparak öğrenci bazında 3.lüğü paylaştılar.

 

Size inanıyor ve güveniyoruz

Öğrencileri okullarında ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu yaptığı kutlama konuşmasında; “Değerli öğrencilerimiz, elde ettiğiniz başarılarınızdan dolayı hepinizi tek tek kutluyorum. Sizler bizim için, bizim geleceğimiz için çok önemlisiniz. Ülkemiz daha güçlü ve başarılı olacaksa bu sizlerin sayesinde olacaktır. Sizlere güvenimiz ve inancımız tamdır. Ülkemizin milli ve manevi değerleriyle donanmış, dünyanın gerçekleriyle yüzleşmiş gençler olarak sizler yarın daha büyük işler başaracaksınız. Sadece kendiniz için değil; size güveneler için, aileniz için, mazlum ve mağdurlar için daha çok çalışıp başarılı olmak zorundasınız. Bizler ve öğretmenleriniz de sizlerin başarılı olmanız için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Rabbimden sizlere sağlık, mutluluk, daha başarılı istikballer diliyorum. İnanıyorum ki ikinci dönem bu başarılarınız daha da artarak istediğiniz liselere yerleşeceksiniz” diyerek öğrencilerin başarılarını tebrik etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 4 yıl Önce

İLÇEMİZDE OKUYAN TÜM ÖĞRENCİLERİ KUTLUYORUM.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21