Of’ta tarihi kar yağışı hayatı durdurdu

Of’ta iki gün devam eden son 30 yılın en etkili kar yağışı hayatı durdurma noktasına geldi. İşte Of'ta yaşananlar...

Of’ta tarihi kar yağışı hayatı durdurdu
banner71
HABERİN GALERİSİ
Of Kar 2 Ocak 2016

Of Kar 2 Ocak 2016

Of’ta 30 Aralık Çarşamba günü akşamı başlayan ve iki gün devam eden kar yağışı yaşamı durdurma noktasına geldi. Of Merkezde bir metreyi aşan kar kalınlığı mahallelerde 150 santimetreye ulaştı.

 
ULAŞIM DURDU

Of Merkez başta olmak üzere 68 mahallede ulaşım durdu. Of Merkez mahalleler başta olmak üzere Of’un büyük bir kısmına iki gündür elektrik verilemedi. Mahallelerin büyük bir kısmına hala elektrik verilemiyor.

 
ÇATILAR ÇÖKTÜ

Çatılırda biriken yoğun kar nedeniyle Of İlçe Stadı ve Of Devlet Hastanesi Acil Servisi başta olmak üzere çok sayıda evin ve işyerinin çatısı çöktü. Dumlusu’da çöken bir ahırda 18 keçi telef oldu. Çatılardan düşen kar kütleleri çok sayıda araçta ve işyerinde maddi hasar meydana getirdi.

 
FIRINLARDA YOĞUN MESAİ

Kar nedeniyle yiyecek ısınma ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun bir çaba harcayan vatandaşlar, gün içerisinde alış veriş telaşına düştüler. Ekmek fırınları halkın temel ihtiyacı olan ekmek ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yoğun mesai yaptılar.


AÇIK ORTAOKUL VE LİSE SINAVLARI GÜÇLÜKLE YAPILDI 

2 ve 3 Ocak’ta yapılacak olan Açık Ortaokul ve Açık Lise sınavlarının ilk gününde öğrenciler sınava yetişemedi. Sabahki oturumda katılım oranı yüzde 45 olurken, öğleden sonraki oturumdaki oran ise yüzde 54 oldu.

KARIN KEYFİNİ ÇIKARDILAR 

Kar yağışı bir yandan yaşamı olumuz yönde etkilerken çocuklar ve gençler karın keyfini çıkartmaya çalıştılar. Of Atatürk Bulvarı’nda oluşan kartpostallık manzaralar ise görülmeye değerdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21