Of’ta su sorunu büyüyor

Of’ta birkaç gündür yaşanmakta olan su kesintileri nedeniyle sıkıntı yaşayan vatandaşlar, bilgilendirilmedikleri için mağdur durumda kaldıklarını ve yetkililerden açıklama beklediklerini ifade ettiler.

Of’ta su sorunu büyüyor

Of’ta bir süreden beri devam eden su kesintileri hayatı olumsuz etkiliyor. Yaşanan kesintiler nedeniyle Of merkezin bazı mahallelerine su verilemedi. İrfanlı Mahallesi’nde ise iki gündür su akmıyor.

 

İrfanlı Mahallesi ve Atatürk Bulvarı’nda yapılan doğalgaz çalışmaları nedeniyle su hatlarında meydana gelen arızalardan kaynaklı olarak sular kısa aralıklarla kesiliyordu.

 

Önceki gün de Çaykara yolu üzerinde inşası devam eden Mahmud Efendi Külliyesi’nin yağmur sularının dereye aktarılabilmesi için Of Çaykara yolunda Karayolları tarafından yapılan çalışmalar nedeniyle içme suyu ve kanalizasyon hatlarında kopmalar yaşandı.

 

Yağmur suyu kanalının tamamlanamaması nedeniyle su ve kanalizasyon hatlarının tamiri de yapılamadığından İrfanlı Mahallesi iki gündür su alamıyor.

 

VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLMİYOR

İki gündür su sıkıntısı yaşayan vatandaşlar ise muhatap bulamamaktan şikayetçi. Of Belediyesini arayan vatandaşlar, şikayetlerini ileterek sorun hakkında bilgi almak istiyorlar. Ancak bilgi alamayan vatandaşlar yetkililerin duyarsızlığına isyan ediyor.

 

Of Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden aldığımız bilgilere göre TİSKİ tarafından kendilerine yalnızca 17.09.2014 tarihinde bilgi verildiğini ve Of Merkez’de 12.00’ye kadar, İrfanlı Mahallesi’nde ise 17.00’ye kadar arızanın giderilerek suların verileceğinin bildirildiğini ifade ettiler. Bunun dışında su çalışmaları ile ilgili olarak vatandaşlara uyarıcı bilgilendirilmeler yapılmamış.

 

KARAYOLLARI ÇALIŞMASINI BİTİRECEK

Konu ile ilgili Of Havadis’e açıklama yapan TİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Nurettin Tandoğan, sorunun Karayollarından kaynaklı bir sorun olduğunu belirterek; “Mahmud Efendi Camii’nin yağmur suyu akarlarının Solaklı Deresine bağlanabilmesi için Karayolları tarafından Of-Çaykara yolu üzerinde yapılan çalışma nedeniyle İçme suyu ve Kanalizasyon hatlarımız hasar gördü. Menfez yapımı tamamlanmadan içme suyu hattımız tamir ettik. Ancak Basınç nedeniyle havadan geçen hat yeniden koptu. Menfezin tamamlanmasının ardından hattın altı doldurularak su hattı tamir edilecek. Karayolları yetkilileri ile irtibat halindeyiz. Sorunu en kısa sürede çözebilmek için çalışıyoruz” dedi.

 

ALO 185 MAVİ HAT

TİSKİ’nin yeni bir kurum olduğu için bazı aksaklıklar yaşadıklarını belirten Tandoğan; “İçme sularımızda herhangi bir sorun yok. TİSKİ’nin yeni kurulması nedeniyle bazı aksaklıklar yaşanıyor. Ancak kısa sürede sorunları çözüp hizmetlerimizi aksatmadan yürüteceğiz. İlçelerdeki çalışmalarımız tamamlıyoruz. Of’ta da Of Belediyesi’nin Su Deposu alanında şantiyemizi kuruyoruz. Of Merkez’de Sahil Caddesi üzerinde de bir Ofis kiraladık. TİSKİ irtibat ve ödeme merkezi olarak hizmet vereceğiz. İçme Suyu ve Kanalizasyon şikayetleri için ALO 185 MAVİ HAT projemizi hayata geçirdik. Su ve Kanalizasyon şikayetleri için halkımız 185 numaradan 7 gün 24 saat bizlere ulaşabilirler” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim serdar uzun
Selim serdar uzun - 7 yıl Önce

Bu mubarek günde mıllet banyo yapmadan mı çıksak dışarıya su kesıntısı

DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 7 yıl Önce

YETKİLİLERE ALLAH KOLAYLIK VERSİN.

tahir ö
tahir ö - 6 yıl Önce

5 aydır oftayız bi yandan elektrik, bir yandan su gidiyo. Allah yetkililere kolaylık versin ve verirde. akıl versin, vicdan versin. 2 kişi 35 lira fatura veriyoruz. haram olsun...

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21