Of’ta sağanak yağış etkili oldu, Of karanlığa gömüldü

Of’ta akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış sahil kesimlerinde ve Of şehir merkezinde etkili oldu.

Of’ta sağanak yağış etkili oldu, Of karanlığa gömüldü
banner71
OF’TA YAĞMUR KORKUTTU
  
Of, dün gece karanlığa gömüldü. Akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış sahil kesimlerinde etkili oldu. Of Merkezde bazı işyerlerini su bastı.
 
Yağış nedeniyle elektrikler kesildi. Eskipazar ve Kıyıcık Beldesi kırsalında kopan elektrik hatları yağışların devam etmesi nedeniyle onarılamadı. Hattın onarılamaması nedeniyle Of, Hayrat, Çaykara ve Dernekpazarı’nın büyük bir kısmında elektrikler hala kesik.
 
Çedaş İlçe İşletme Başmühendisi Ayhan Sarıkoç, Of Havadis’e yaptığı açıklamada çalışmaların devam ettiğini ve geç saatlerde elektrikleri vermeyi amaçladıklarını belirtti.
 
Jandarma ve Emniyet bölgesinde herhangi bir sorun yaşanmazken Of Merkezde Garajlar mevkii ile Yalı ve Orta Caddelerde lokarlar tıkandı.
 
Vatandaşların ve özellikle de esnafın akşam dükkanlarını kapatırken çöpleri lokarların üzerlerine bırakması ve lokarların çöp atılan alan olarak kullanılması nedeniyle lokarların tıkandığı belirlendi.
 
Of Belediyesi itfaiye ve Fen işleri ekiplerinin müdahalesiyle sorunlar kısa sürede aşıldı. Çalışmaları yerinde takip eden Of Belediye Başkanı Murat Saral, ciddi bir sorun yaşanmamasına sevindiklerini belirterek mazgallara önlem alınması gerektiğini belirtti.
 
Saatlerin 23.30’a ulaşmasına rağmen elektrikler hala kesik.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet okumuş
ahmet okumuş - 10 yıl Önce

ne çağdaş işletme cağdışi işletme başmühendislerinin sayesinde bu insanlar sesleri çıkmadıkca bu sorumsuz işletmeler sayasinde hep ezilmeye haklardan mahrum bırakılmayla başbaşa kalacağız.bu gibi çağdışı işletmelerin para kazanmaktan başka hangi hizmeti doğru düzgün verdiler.ama faturalarını yanlışlıkla unutup ödemezseniz size haber vermeden elektrikleriniz kesilir. neden acaba hatırlatmazlar elektriğinizi keserken kesme ve açma parası alacaklar da ondan. bu anlayışla devap edersek bu gibi karanlık geceleri çok yaşarız

Deniz
Deniz - 10 yıl Önce

En ufak bir rüzgarda yağmurda elektirik kesilmesine alışığz zaten.Köylerdeki elektirik şebekesi bile merkezden daha iyi.Ancak Tedaş Aksa Çedaş olduktan sonra bir değişiklik var bilmem dikkatinizi çekti mi.Fatuların kesim tarihi ay sonu.Son ödeme tarihi ise gelen ayın 10'u veya 11 i. Maaşlı çalışan vatandaşlar ödemelerini ayın 15inde maaş aldıktan sonra yapar.Hal böyle iken faturaların son ödeme tarihini maaş gününden önce belirlemek gecikme faiziyle insanlardan haraç almak anlamına geliyor.Devlet yaptığı özelleştirmede vatandaşın çıkarını gözetmeyecekse niye var?

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21