Of’ta sabah namazı buluşmaları

Of’ta başlatılan “Sabah namazı Buluşmaları” etkinliğinde bir grup esnaf ve çalışan Pazar Sabahları Çarşıbaşı Camii’nde Sabah Namazında buluşuyor.

Of’ta sabah namazı buluşmaları

Trabzon’da altı yıl önce başlatılan “Sabah Namazı Buluşmaları” etkinliği yeni halkalarla devam ediyor. Etkinlik kapsamında Of’ta da bir grup eğitimci, memur ve esnaf önce sabah namazında buluşuyor. Namazın ardından sıcak çorbalar içilip çay eşliğinde sohbet ediliyor.

Trabzon’un diğer birçok ilçesinde devam eden buluşmalarda Of’taki buluşmalar Pazar günü sabah namazında gerçekleştiriliyor. Trabzon’da Cihannüma Derneği Trabzon Şubesi Temsilcisi ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Köksal Hamzaoğlu ve arkadaşlarının başlatmış olduğu “Sabah Namazı Buluşmaları” etkinliklerinde zaman zaman farklı ilçelere konuk olunuyor. Trabzon namaz dostları Oflu namaz dostları ile sabah namazını Of Çarşıbaşı Büyük Camiinde eda etti. Namazın ardından Nizam Usta Lokantasından çorba içip çay sohbetinde bulundular.

Of’taki “Sabah Namazı Buluşmaları”nı organize eden Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu namaz sonrası sohbette yaptığı konuşmada, “Namaz gönüllüleri hepiniz hoş geldiniz. Hepiniz zaten namaz ehli, namaz gönüllüsü olduğunuzu biliyorum. Lakin haftada bir gün de olsa sabah namazında buluşup sohbet etmek, bir şeyleri dert edinmek için bir fırsat olarak görülmelidir. Trabzon’da altı yıl önce başlatılan Of’taysa yeni başlattığımız bu hayırlı buluşmanın hayırlar getirmesini Rabbimden diliyorum. Trabzon’dan gelen misafirlerimize de teşekkür ediyorum. İnşallah bu hayır buluşmaları her geçen gün katlanarak devam eder. Allah ibadetlerimizi kabul olanlardan eylesin. Birliğimizi, dirliğimize, kardeşliğimizi kaim eylesin.” Sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

Trabzon’da “Sabah Namazı Buluşmaları” etkinliklerin başlamasına öncülük eden Cihannüma Derneği Trabzon Şubesi Temsilcisi ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Köksal Hamzaoğlu da yaptığı selamlama konuşmasında, “Altı yıl önce arkadaşlarımızla sabah namazlarında buluşup namaz sonrası sohbet etmeye başladık. Bu buluşmalarda Trabzon’un Fethinin simgesi Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesinin güzelliğini yaşadık. Camiye dönüştükten sonra uzun süre namazlarımızı Ayasofya’da eda ettik. Şimdi tadilatta olduğu için namazlarımızı Fatih Camiinde eda ediyor ardından farklı İslami kaynaklardan farklı konuları inceleyerek sohbet ediyoruz. Bu buluşmaların tüm ilçelerimize yayılmasını arzu ediyoruz. Sağ olsun İdris Bey ve sizler bu çağrımıza kulak vererek Of’ta da bu güzelliği yaşamaya başladınız. Buluşmalarımız Eylül ayında başlayıp Ramazan ayına kadar devam ediyor. Rabbim bu buluşmaların sayısını artırsın. Rabbim ömrümüzü ve işlerimizi hayırlı eylesin.” dedi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamza özturk
Hamza özturk - 2 yıl Önce

Be sebeble beraber olmakdan başka ne iyi olabilirki sizlerden ALLAH RAZI olsun yolunuz açık bahtınız daima olsun inşaAllah mudurum

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21