Of’ta Orman Haftası miniklerle kutlandı

Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu’da düzenlenen Orman Haftası etkinliğine katılan Orman Şefi Kuruoğlu ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Kabahasanoğlu öğrencilere fidan tohumu dağıttı.

Of’ta Orman Haftası miniklerle kutlandı

21- 26 Mart tarihleri arası ülkemizde Orman Haftası olarak kutlanmaktadır. Hafta boyunca Orman Haftası ile ilgili Of’ta çeşitli etkinlikler yapılıyor.

Of Şehit Öğretmen Ali Bulut İlkokulu’nda da 2/A Sınıfı tarafından haftaya özel kutlama programı tertip edildi. Öğretmen Özlem Karadeniz ve öğrencilerinin tertip ettiği programa katılan Of Orman Şefi Elvan Atabey Kuruoğlu ile İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu öğrencilere Orman Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Orman Haftasını anlatan fidan tohumu, şapka Tişört ve kalem dağıttı.

Törende konuşan Müdür Kabahasanoğlu; “İnşallah sizlere dağıttığımız bu tohumları dikecek ve tohumlar fidana dönüştüreceksiniz. O fidanlar da geleceğin ağaçları olacak. Onlar sayesinde daha sağlıklı ve temiz havaya kavuşmuş olacağız inşallah. Unutmamalıyız ki ormanlar insanlığın ortak mirasıdır. Onlar koruyalım. Bu anlamlı program ve öğrencilerimize ettikleri hediyeler için Of Orman Şefi Elvan Atabey Kuruoğlu’na, ekibine ve Okul Müdürümüz Yaşar Osmanoğlu’na teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Öğrencilerin ilgi ve tutumundan mutlu olan Of Orman Şefi Elvan Atabey Kuruoğlu da törende yaptığı konuşmada, “Bizler ülkemizde her 21-26 Mart tarihini Orman Haftası olarak kutluyoruz. Hafta boyunca çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı siz çocuklar olduğunuz için sizlerle beraber olup bu mirası sizlere bırakmanın çabasında olduğumuzu göstermek istedik. Sizler gelecekte daha yeşil ve sağlıklı çevrede yaşamanız için bizler elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah bu amaca hep birlikte ulaşırız. Bizlere bu imkanı veren ve her zaman destekçimiz olan Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu’na ve Okul Müdürümüz Yaşar Osmanoğlu’na teşekkür ediyorum.” dedi.

Of Orman Şefi Elvan Atabey Kuruoğlu daha sonra öğrencilere Orman Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan çizgi filmi izleterek öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 01:31

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21