Of’ta okuma yazma seferberliği başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuma yazma seferberliği kapsamında Of’ta okuma ve yazma bilmeyen vatandaş kalmaması için Of Halk Eğitimi Merkezi tarafından proje başlatıldı.

Of’ta okuma yazma seferberliği başlıyor

Okuma yazma bilmeyen vatandaşlara yönelik ülkemiz genelinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından Okuma yazma seferberliği başlatıldı.

 

Seferberlik kapsamında okuma ve yazma bilmeyen vatandaşların birinci kademe yetişkin okuma yazma kurslarına katılmaları sağlanarak okur- yazar hale getirilecek. Ardından da ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak ikinci kademe yetişkin okuma ve yazma kurslarına yönlendirilmeleri amaçlanıyor.

 

Okuma ve yazma seferberliğinin ilk döneminin 5 Şubat - 15 Mayıs tarihleri arasında yapılacağını ifade eden Of Halk Eğitim Merkezi Ahmet Dunay; “Kurslar en geç 5 Mart’ta başlayacaktır. Ülkemizin tamamında olduğu gibi Of’ta da kurslarımız 5 Mart’ta eğitime başlayacaktır. Annesi, babası, dedesi, ninesi ve nicesi tanıyanlarını Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze yönlendirilmesini bekliyoruz. Of Halk Eğitim Merkezi olarak buna hazırız. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21