banner80

Of’ta okullar hayat oluyor

Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında Of halkına sunduğu imkanlarla fark yaratıyor.

Of’ta okullar hayat oluyor
banner71

Okulların eğitim‐öğretim saatleri dışında, çok amaçlı salonlarının, konferans  salonlarının, spor salonlarının ve okul bahçelerinin halkın  hizmetine açılmasına yönelik gerçekleştirilen  “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında” Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi fark yaratıyor.

 

Okul bünyesinde açılan Fitness, Karate salonu, Boks salonu ile Tenis Kortu ve Halı Sahadan yararlanan vatandaşlar haftanın 7 günü saat spor yapma imkanı buluyorlar.

 Salonların sadece erkeklere yönelik olmadığını belirten Fitness hocası Orhan Türkyılmaz; “Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri bayanlara yönelik seanslarımız bulunmaktadır. Bayan Fitness hocası eşliğinde gerçekleştirilen çalışmalara çok yüksek oranda katılım olmaktadır. Başta sağlıklı olmak ,Vücut Geliştirme, Fitness, Kilo Verme, Pilates, Spining, Step Aerobik ile Boks yapmak isteyen  tüm Oflu vatandaşlarımızı salonlarımıza bekliyoruz” dedi.

 

Proje kapsamında okulu ziyaret eden ve salonda yapılan çalışmalara katılarak vatandaşlarla sohbet eden Of Kaymakamı Eren Arslan; “Okullar Hayat Olsun projesine öncülük eden okulumuza böylesine güzel tesislerin kazandırılmasında emeği geçen herkese tüm Of halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum. İnsanın spor yaparak kendini ve hayatını güzelleştirmesi kendi elinde. İlçemizde de böyle bir imkanın var olması gerçekten çok önemli. Kahvehanede geçirilen boş zamanlar yerine spor yaparak bu zamanı değerlendirmek hem sağlık açısından hem de  örnek olmak acısından çok önemli” dedi.

 

Ayrıca okul bünyesinde oluşturulan Futbol Okulu ile miniklerin ileride iyi birer sporcu olarak yetiştirilmesini amaç edindiklerini belirten Kaymakam Arslan, “hafta sonları yaklaşık yüz yirmi minik öğrencimiz Antrenörler eşliğinde burada eğitim almaktadır” dedi.

 

Ulusoy Lisesi Futbol Okulunda 2003 - 2007 doğumlu minik sporcuların yer aldığını belirten Antrenör Özcan Demirel; “Resul Delireisoğlu ve Yusuf Kurt hocalarımızla birlikte çocukların düzgün bir şekilde spor yapma alışkanlığını kazandırmayı amaç edindik. Burada yetenekli olan çocuklarımızı Ofspor ve Trabzonspor altyapısına yönlendiriyoruz. Şu an 10 öğrencimiz milli takımın yetiştirme kurslarına gitti” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21