Of’ta mahalle okullarında eğitim kesintisiz devam ediyor

Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İhsan Karadeniz ilk/Ortaokulu, Bölümlü Şehit İhsan Yıldız Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Cumapazarı İlk/Ortaokulu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Of’ta mahalle okullarında eğitim kesintisiz devam ediyor

12 Ekim itibariyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Of’ta da belirlenen sınıflarda haftada iki gün yüz yüze seyreltilmiş olarak eğitim öğretim başladı.

Bunun yanında seyrek öğrenciye sahip köy ve mahalle okullarında hıfzıssıhha kurul kararlarıyla tam zamanlı ve tam mevcutlu olarak eğitim öğretim haftanın 5 günü devam ediyor. Of’ta da mahallelerdeki okullar 12 Ekim Pazartesi gününden itibaren eğitim öğretime başladı.

Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek, eğitimlerine devam eden mahalle okulları ziyaret etti.

İhsan Karadeniz ilk/Ortaokulu, Bölümlü Şehit İhsan Yıldız Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Cumapazarı İlk/Ortaokulu’nu ziyaret eden Kaymakam Çiçek, okul idarelerinden okullar hakkında bilgi alarak öğrencilerle sohbet etti.

Hayrettin Çiçek ziyaretlerde, “Okullarımızı gerçekten çok temiz ve hijyene uygun bir durumda gördük. Bu ortamın oluşmasında başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Gördüğümüz kadarıyla mahallelerimizdeki okullarda da Kovid 19 virüsü ile ilgili idareci ve öğretmenler tarafından gerekli önlemler alınmış. Öğrencilerimiz maske konusunda belli bir bilinç kazandırılmış. Mesafe noktasında da oturma düzenlerinde de ikaz ve uyarı işaretleri yerli yerinde bulunması virüsle mücadelede okullarımızın durumunu göstermesi açısından önemli bir durumdur. Edindiğimiz izlenim uzun süre okullarında uzak kalan öğrencilerimizin derslere karşı ilgi ve alakası da son derece olumludur. Şimdilik azami derecede maske, mesafe ve temizliğe dikkat edersek inşallah virüs tehlikesinden kendimizi ve çevremizi korumuş oluruz. Temennimiz bu sıkıntılı günlerin geçip tekrar eski günlerdeki gibi eğitim alacağımız günlerin gelmesidir. İdareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize yeni eğitim, öğretim yılında başarılar diliyorum.” sözleriyle mahalle okullarındaki ziyaretleri hakkındaki düşüncelerini ifade etti.

Ziyaretlerde kaymakam hayrettin Çiçek’e eşlik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu okul ve kurumları adına Kaymakam Çiçek’e teşekkür ederek süreci hep birlikte el ele vererek atlatacaklarına inandığını belirtti.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21