Of’ta Kurban Bayramı törenlerle kutlandı

Kurban Bayramı Of Hükümet Konağı’nda düzenlenen resmi kutlama programı ve yapılan bayram ziyaretleri ile kutlandı.

Of’ta Kurban Bayramı törenlerle kutlandı

Kurban Bayramı tüm İslam aleminde ve ülkemizde olduğu gibi Of’ta da düzenlenen resmi tören ve ziyaretlerle kutlandı.

 

Sabah 6.15’te kılınan Bayram Namazının kılınması ile başlayan Kurban Bayramı, cemaatin cami içinde ve önlerinde birbirinin bayramını kutlaması ile devam etti.

 

Of Çarşıbaşı Camii’nde kılınan Bayram Namazı öncesinde Of’un yeni Müftüsü Hüseyin İspiroğlu cemaate vaaz verdi. Abdurrahman Akçay hocanın kıldırdığı Bayram Namazına Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Belediyesi Eski Başkanı ve Eski Milletvekili Cumhurbaşkanı Danışmanlarından Oktay Saral ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Resmi Bayramlaşma töreni ise Of Kaymakamlığı’nda yapıldı. Kaymakam Eyüp Fırat’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Başkan Sarıalioğlu, Oktay Saral, AK Parti Of İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu, MHP Of İlçe Başkanı Hüseyin Ayaz, Saadet Partisi Of İlçe Başkanı Mahmut Celal Vahapoğlu, Garnizon Komutanı Özkan Koç, Karakol Komutanı Tanju Tanrıverdi, Emniyet Müdürü Gürkan Demirkan, Müftü Hüseyin İspiroğlu, Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Memursen Of İlçe Başkanı Yüksel Yaşar, Ofspor Başkanı Olcay Saral, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Of Esnafları ve vatandaşlar katıldı.

 

Misafirlere çay, simit ve kaşar ikramının yapıldığı törenin ardından bayram ziyaretlerine geçildi.

 

Of İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Of İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edilerek görev yapan emniyet ve jandarma personellerinin bayramı kutlandı. Emniyet Müdürü Gürkan Demirkan ve Komutan Tanju Tanrıverdi ziyaretleri nedeniyle protokol üyelerine teşekkür etti.

 

Of Devlet Hastanesine yapılan ziyarette ise Başhekim Şaban Uysal tarafından karşılanan protokol üyeleri, sağlık çalışanları ile hastanede tedavi görmekte olan hasta ve hasta yakınlarının bayramını kutladılar.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21