banner80

Of’ta kivi hasadı zamanı

Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Kivi Tasnifleme ve Soğuk Hava Deposunu ziyaret ederek Kivi Üreticileri Birliği Başkanı Metin Türkaydın’dan Kivi üretimi hakkında bilgiler aldı.

Of’ta kivi hasadı zamanı
banner71

Of’ta tarımsal ürün olarak Çay üretiminin yanında en önemli ek gelir kaynaklarından biri olan Kivi üretiminin hasadına başlandı.

 

350 dönem arazi üzerine yapılan Kivi hasadı çalışmaları yerinde görmek üzere Gıda ve Tarım İlçe Müdürü Hüseyin Keleş ile birlikte Kivi Tasnifleme ve Soğuk Hava Deposunu ziyaret eden Of Kaymakamı Eren Arslan, Üreticiler Birliği Başkanı Metin Türkaydın’dan rekolte  hakkında bilgiler aldı.

 

Bir üretici olarak Sayın Kaymakamımızın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Metin Türkaydın, Kivi üretiminde rekoltenin belirlenmesinde en önemli kriterlerden biri olan İklimsel özelliklerin bu yıl kivi üretimini önemli oranda etkilediğini belirtti.

 

Çay ürünümüzün yanında vatandaşımıza ek gelir olarak önemli bir katkı sağlayan Kivi meyvesi üretiminde de son zamanlarda önemli artışlar yaşandığını belirten Of Kaymakamı Eren Arslan: “ Kasım ayı içerisinde toplanan Kivi ürününün rekoltesinin bu yıl 300 ton civarında gerçekleşmesini beklemekteyiz. Birliğimize kayıtlı 223 üreticimiz tarafından önemli bir tarımsal faaliyeti gerçekleştirmekteyiz. Bu sayıyı daha yukarılara çıkarmak ve meyve üretiminin rekoltesini arttırmak için hasat sonrası yetkili kurumlarımız ve çiftçilerimizle bir takım değerlendirme bulunacaklarını” söyledi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21