Of’ta kar yağışı okulları tatil etti

Of’ta dün gece başlayan kar yağışı ve meteorolojinin uyarıları neticesinde Trabzon Valiliği ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okulları bir gün süre ile tatil etti.

Of’ta kar yağışı okulları tatil etti
HABERİN GALERİSİ
Of'ta kar 14 Mart 2022

Of'ta kar 14 Mart 2022

2021-2022 kış sezonunda çok az kar gören Of, 14 Mart’a beyaz örtüyle uyandı. En son Ocak ayında kar gören Of, yaklaşık 2 ay aranın ardından yeniden beyaz örtüyle kaplandı.

11 Mart Cuma günü yüksek mahallelerde yağmaya başlayan kar, aralıklı olarak devam etti. Of merkezde görülmeyen kar yağışı, hafta sonu aralıklarla devam etti.

13 Mart Pazar günü akşam saatlerinde yağmaya başlayan kar, aralıklarla devam etti. Sabah saatlerinde Of Merkezde yaklaşık 5-10 cm arasında olan kar kalınlığı, yüksek mahallelerde 50-60 cm ye ulaştı.

Trabzon Valiliği tarafından ilk, orta ve liseler olmak üzere rehabilitasyon merkezleri özel ve resmi eğitim kurumlarında eğitime 14 Mart 2020 Pazartesi günü bir gün süre ile ara verildi.

Trabzon Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Meteorolojik tahminler doğrultusunda ilimizde devam eden olumsuz hava şartları nedeniyle ilimiz genelindeki resmi ve özel tüm okullarda (ilk, orta, lise) halk eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları, resmi ve özel okulların destekleme, yetiştirme ve takviye kursları ile motorlu taşıt kurslarında 14 Mart 2022 pazartesi günü eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verilmesine, engelli ve hamile olan kamu görevlilerinin idari izinli sayılmasına karar verilmiştir."

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2022, 21:46

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21