Of’ta kadına yönelik şiddet komisyonundan KADES bilgilendirmesi

Kadına Yönelik Şiddete karşı mücadele günü kapsamında Of Kaymakamlığı tarafından düzenlenen toplantıda KADES uygulaması hakkında tanıtıcı faaliyetler yapılması kararlaştırıldı.

Of’ta kadına yönelik şiddet komisyonundan KADES bilgilendirmesi

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında 25 Kasım Çarşamba günü saat 18.00’de tüm Türkiye genelinde bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek başkanlığında düzenlenen toplantıya Jandarma Komutanı Burak Çelik, Emniyet Müdürü Halil İbrahim Yoğurt, ASP İlçe Müdürü Ahmet Şahin, Müftü Hüseyin İspiroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Tekke, İlçe Yazı İşleri Müdürü Selim Sarı, Of Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yüksel Yaşar ve Muhtar Metin Çakır katıldı.

25 Kasım’ın kadına yönelik şiddetin sonlanması için uluslararası bir Mücadele Günü olarak ortaya çıkışında 1960 yılında Dominik Cumhuriyetinde meydana gelen trajik ve hazin bir öykünün izlerine rastlanmaktadır. 3 kız kardeşin vahşi bir biçimde katledilmesi tüm dünya kadınlarının “kadına yönelik şiddete hayır” sloganı etrafında birleşmesine ve “uluslararası kadın dayanışmasına” sebep olmuştur. Bütün dünyada yankı bulan bu gelişmeler karşısında BM Genel Kurulu 1999 yılında Kadına Yönelik Şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla 25 Kasım gününü Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak ilan etti. Ülkemizde de 2000’li yıllardan itibaren 25 Kasım her yıl çeşitli etkinliklerle anılmaya başlanmıştır.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında 81 İl Valiliğiyle eş zamanlı olarak "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu" Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda ASP İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar ve planlanan etkinlikler hakkında katılımcılara bilgiler verildi. İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen KADES uygulaması hakkında da bilgiler verilen toplantıda sadece kadınlara özel olarak geliştirilen KADES uygulamasının kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21