Of’ta ilk Covid aşısı sağlık çalışanlarına

Koronavirüs salgınının tedavisi için Çin’den ithal edilen Covid-19 aşıları uygulanmaya başlarken Of’ta da ilk aşılama sağlık çalışanlarına yapıldı.

Of’ta ilk Covid aşısı sağlık çalışanlarına

2019 yılı Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan ve 2020 yılı Mart ayından itibaren tüm dünyaya yayılarak pandemi haline dönüşen Koronavirüs salgınının tedavisi için ilk aşı da Çin tarafından üretildi.

Çin’den ithal edilen Covid-19 aşıları ülkemizde 14 Ocak 2021 itibari ile uygulanmaya başlandı.

Sağlık Bakanlığı’nın planlaması doğrultusunda uygulanmaya başlanan aşılar öncelikli olarak sağlık çalışanlarına yapılıyor. Of’ta da ilk aşılama sağlık çalışanlarına yapıldı.

Of Devlet Hastanesi tarafından başlatılan aşı uygulaması kapsamında Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Yıldırım, Başhekim Yardımcısı Dr. Elvan Yirigöz Çağlar ve Sağlık Sen Of Temsilcisi Bozkurt Hacıefendioğlu ve hastane personeli aşılandı. Aşıların ikinci dozlarını 4 hafta sonra uygulanacak.

Sağlık çalışanlarının ardından vatandaşlara aşı uygulamasına başlayacaklarını belirten Of Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şaban Uyal, “COVİD-19 aşısının öncelik durumuna göre önce sağlık çalışanlarına (riskli grup), sonra da vatandaşlarımıza uygulayacağız. Bu gün aşı uygulamasının hastanemiz personeline uygulamaya başladık. Aşı ile beraber tedbirlere aynen devam etmemiz gerekmektedir. Üçlü sacayağı dediğimiz maske, mesafe ve hijyen kurallarından asla taviz vermeden, yanında bir de aşı olarak inşallah ülke olarak COVİD-19’a karşı galip geleceğimize inanıyorum” dedi.

Başhekim Uysal COVİD-19 aşı uygulamasının vatandaşlarımıza, sağlık ve huzur getirmesini ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 10:26

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21