Of’ta geleceğin şampiyonları ödüllendirildi

Of İlçe Milli Eğitim Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Geleneksel Okul Spor Oyunları”nda şampiyonlar ödüllendirildi.

Of’ta geleceğin şampiyonları ödüllendirildi

Of İlçe Milli Eğitim Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Geleneksel Okul Spor Oyunları” ödül töreni ile sona erdi.

 

Kış ve Yaz Spor Oyunları şeklinde yapılan oyunların birinci kısmı Geleneksel Kış Spor Oyunlarının ödül töreni büyük coşkuyla yapıldı. Törene Of Kaymakam Eyüp Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, İlçe Gençlik Spor Müdürü Özcan Demirel, Okul ve kurum müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.

 

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Bugün burada Bocce, Dart, Futbol, Masa Tenisi, Futsal ve Voleybol branşlarından 13 ortaokul ve 6 liseden yaklaşık 1000 öğrencimizin katıldığı sportif mücadele sonucunda dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendirmek için toplanmış bulunuyoruz. Bu öğrencilerimizden dereceye giren 296’sını ödüllendiriyoruz. Bizim için asıl ödül sağlıklı olmak, spor yapmak ve bu sporu hayatımıza yaymak, sosyalleşmeyi sağlayarak kendine güvenen sağlıklı bireyler yetiştirmektir. Gençlerimiz sağlıklı yaşamak adına yaptıkları bu sportif faaliyetlerle bunda kararlı olduklarını bizlere gösterdiler. Burada ödül alan almayan bütün öğrencilerimizi centilmence mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Bu oyunlarda ve eğitim çalışmalarımızda her zaman yanımızda yer alan Sayın Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yine oyunlarda gayret ve çabaları nedeniyle İlçe Gençlik Spor Müdürümüz Özcan Demirel’e okul müdürlerimizi, Beden Eğitimi Öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi, velilerimizi kutluyor, teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaymakamı Eyüp Fırat ise yaptığı konuşmada; “Of’ta şükürler olsun ki fiziki şartlar oldukça iyi. Amacımız geçlerimizi fiziken ve ruhen en iyi şekilde yetiştirmektir. Geleneksel Okul Spor Oyunları sayesinde öğrencilerimizin hem sosyal hem kişisel hem de insani özellikleri olumlu yönde gelişeceğine inanıyorum. Bu oyunlarda özverili çalışmalarıyla çok güzel bir tablo oluşmasına önemli katkı sağlayan başata İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve İlçe Gençlik Spor Müdürümüzü kutluyorum. Burada ister dereceye girsin ister girmesin katılan tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Yapılan konuşmalarının ardından Badminton, Futsal, Masa Tenisi, Satranç, Voleybol, Futbol branşlarında birinci olan öğrencilere ödülleri Of Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından takdim edildi. İkinci olanlara İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürü Özcan Demirel tarafından takdim edildi. Üçüncü olanların ödülleri de okul müdürleri tarafından takdim edildi.

 

Of Gençlik Merkezi Spor Salonunda yapılan “5. Geleneksel Okul Kış Spor Oyunları” ödül töreni çekilen toplu fotoğrafla sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21