Of’ta doğalgaz çalışmaları başladı

Of, bir süreden beri devam eden alt yapı çalışmalarının ardından başlayan doğalgaz çalışmaları ile tamamen şantiyeye dönüştü.

Of’ta doğalgaz çalışmaları başladı
banner71
Of’ta bir süre önce başlayan altyapı çalışmalarına şimdi de doğalgaz çalışmaları eklendi.
 
Türk Telekom ve Turkcell tarafından başlatılan altyapı güçlendirme çalışmaları nedeniyle cadde ve sokaklarda başlatılan kazı çalışmalarına şimdi de doğalgaz çalışmaları eklendi.
 
Uzun bir süreden beri müteahhit firma ile taşeron firma arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle bir türlü başlatılamayan doğalgaz çalışmaları Of Belediye Başkanı Murat Saral’ın da devreye girmesi ile nihayet başladı.
 
Şehir merkezindeki kazı çalışmalarının yaz ayına kadar tamamlanması için mücadele ettiklerini belirten Başkan Saral, “Yaz aylarında ilçe nüfusumuz hat safhaya ulaşıyor. Çalışmaların yaz aylarında yapılması çok zor. Hem esnafımız aşırı derecede mağdur olacak, hem de halkımız ciddi sıkıntılar yaşayacaktı. Bu nedenle bu çalışmaların kış sezonunda yapılmasını istedik. Müteahhit firma ile taşeron firma arasında sıkıntılar oldu. Eylül-Ekim aylarında başlatmayı düşündüğümüz çalışmalar maalesef gecikti. Ama seri bir çalışma ile gecikmeyi de ortadan kaldıracağız. İnşallah yaz kalabalığı ve yoğunluğuna girmeden şehir merkezindeki çalışmaları tamamlayacağız” diye konuştu.
 
Çalışmaların başlamasına sevinen Of esnafı çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını arzu ediyor. İlçe esnaflarından İsmail Saygın yaptığı açıklamada; “Bu çalışmalar nihayetinde olması gereken bir çalışma. Kış sezonunda yapılması iyi oldu. İnşallah kısa sürede tamamlanır ve çok fazla mağdur olmayız” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ - 9 yıl Önce

Tüm Çalışanlara başarılar diler OF İlçesi için de hayırlı ve uğurlu olsun.

ismail sarıalioğlu
ismail sarıalioğlu - 9 yıl Önce

trabzon.nun hiç bir ilçesine bulunmayan doğalgaz bizim ilçemize kazandırıldı bu esnada emeği geçen tüm sorumlulara bir oflu olarak sonsuz teşekkür etmeyi bir borç bilirim. artık ilçemizde hava kirliliği olmayacak daha çağdaş ve modern yöntemlerle ısınacağız özellikle çay sanayinde müthiş bir rahatlık gelecek. tabi her güzelliğin bir bedeli olacak bu esnada doğalgaz döşemesi esnasında vatandaşımıza vede özellikle esnafımıza ister istemez rahatsızlık verileceğinden sayın esnaflarımızın bu durumu dert etmeyip çalışanlara yardımcı olacağını umuyoruz.... ilçe genelindeki çalışmaları 3 ay içerisinde bitirilmesi planlanmaktadır....saygılar.....

mehmet kuru
mehmet kuru - 9 yıl Önce

doğalgazın ofa gelmesinde sağlayan sayın kemalettin göktaş ve EPDK başkanı sayın hasan göktaşa oflular olarak müteşekkiriz ikinizede teşekkürler sağolun

fatih öztürk
fatih öztürk - 9 yıl Önce

ilçemize doğalgaz gibi çok önemli bir enerjiyi kazandıran bürkratlarımıza sonsuz teşekkürler.DEĞERLİ EDİTÖR.DOĞALGAZ İLÇEMİZİN KÖYLERİNEDE ULAŞACAKMI.MESELA CUMAPAZARINA.BİLGİ VERİRSENİZ MEMNUN OLURUM.SAYGILAR.

Yüksel Yaşar;
Fatih bey merhaba,
Doğalgaz Trabzon'da Akçaabat ve Of'ta olacak sadece. Malumunuz ekonomik boyutları var olayın. Yapılacak alt yapı yatırımları yüksek maliyetli olduğundan doğalgaz ilçelere verilmiyor. Akçaabat Trabzon'a yakınlığı ile Of da siyasilerin gücü ile doğalgaza kavuşuyor. Ancak belde ve köylere ulaşması söz konusu değil. Of'ta da öncelikli olarak Of merkez, ardından da kalyon mevkii doğalgaza kavuşacak. Selamlar.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21