Of’ta Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyet’in kuruluşunun 91.yılı Of’ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkulu bir biçimde kutlandı.

Of’ta Cumhuriyet Coşkusu
Cumhuriyet’in kuruluşunun 91.yılı, tüm yurtta olduğu gibi Of’ta da kutlandı. 

28 Ekim’de saat 13.00’te yapılan Hükümet Konağı önündeki törende Atatürk Anıt’ına çelenkler sunuldu. Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve Garnizon Komutanı Vekili Mustafa Tosçalı, anıta çelenk sundular. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla tören sona erdi.

Kaymakam Eren Arslan tarafından Kaymakamlık Makamında resmi tebrigatın kabul edilmesinin ardından 29 Ekim Resmi kutlama programı Of İlçe stadında yapıldı.

Saat 10.00’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenlerde Kaymakam Eren Arslan, Garnizon Komutan Vekili Mustafa Tosçalı ve Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, stadyumu turlayarak öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. 

Kaymakam Eren Arslan’ın günün anlam ve önemine vurgu yapan konuşmasının ardından okulların resmigeçit törenleri yapıldı. 

Öğrencilerin Cumhuriyet Bayramına vurgu yapan şiirler okumasının ardından Of’ta eğitim veren ilk ve orta dereceli okul öğrencileri arasında koşu yarışmaları yapıldı. 

Tören; Okullarda düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmaları ve koşu yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesi ile sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 7 yıl Önce

CUMHURİYETİMİZİN 91 NCİ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21