Of’ta balıkçılar yeni sezondan umutlu

1 Eylül’de açılan balık sezonundan umutlu olan Oflu Balıkçıların temennisi balığın bol çıkması ve vatandaşların balığı ucuza yemesi oldu.

Of’ta balıkçılar yeni sezondan umutlu

Ülkemizde her yıl 15 Nisan ile 31 Ağustos arası denizlerde av yasakları uygulanarak deniz canlılarının üreme ve nesillerinin devamını korunarak gerekli tedbirler alınıyor. Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’de balıkçılık da önemli geçim kaynakları arasında bulunuyor. Ülkemizin balıkçılık sektörünün önemli kısmı Karadeniz’den sağlanıyor.

1 Eylülden itibaren başlayan balık av sezonuna balıkçılıkla geçimini sağlayan tüm kesimler umutla “vira bismillah” dedi. Balıkçı tezgâhlarını süsleyen taze balıklar balık özlemini çeken vatandaşlar tarafından talep görüyor. Trabzon’un balık tüketiminde önemli ilçelerinden olan Of’ta da balıkçı esnafı sezon için umutlu.

Of’ta yıllardır balıkçı esnaflığı yapan Turan Balıkçılıktan Adnan Gül ve Sefa Balıkçılıktan Halil Keleş balık sezonu ile ilgili olarak “Bismillah diyerek sezonu açtık. Her yıl olduğu gibi bu yıl da balık sezonundan umutluyuz. Temennimiz ve duamız inşallah bu yıl balık bol çıkar vatandaşımız sağlıklı besin kaynağı olan balığı ucuz yer. Şuan itibariyle tezgâhlarımızda balık çeşitliliği bakımından zengin durumdadır. Balık fiyatlarımızda balığın bolluk durumuna göre değişiyor. Genel olarak tezgahtaki fiyatlarımız; palamut 10-12, çinakop 30-35, istavrit 25-30, hamsi 20- 25, barbun 30-40, tirsi 20 liradan satılıyor. Balıksever vatandaşlarımızın en taze ürünlerimizle hizmetindeyiz. Onları taze, vitamini bol sağlıklı ürünlerimizden almaya bekliyoruz. Rabbimizden tüm balıkçı sektöründe olan kardeşlerimize bol bereketli kazançlar diliyor, ürünlerimizin bollaşmasıyla vatandaşlarımıza daha ucuz balık satacağız günler temenni ediyoruz.” sözleriyle beklentilerini ifade ettiler.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
YORUMLAR
OFLU TÜRK
OFLU TÜRK - 2 yıl Önce

GEÇEN YIL HAMSİ ALDIM ESKİYLE YENİYİ KARIŞTIRMIŞ O ZAMANDAN BERİ UĞRAMIYORUM BALIKHANEYE

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21