Of’ta baklavalı kırmızı düdüklü trafik denetimi

Of İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Of Jandarma Komutanlığı tarafından ilçe girişinde düzenlenen trafik uygulamasında sürücülere baklava ikram edilirken araçlarda bulunan çocuklara da kırmızı düdük hediye edildi.

Of’ta baklavalı kırmızı düdüklü trafik denetimi

İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” uygulaması kapsamında Of İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ilçe girişinde trafik uygulaması yapıldı.

 

Uygulamaya Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Emniyet Müdürü Gürkan Demirkan ve İlçe Jandarma Karakol Komutanı Tanju Tanrıverdi de katıldı.

 

Uygulamada araç sürücülerine ve araçlarda bulunan vatandaşlara baklava ikram eden Kaymakam Fırat ve Başkan Sarıalioğlu, araçlarda bulunan çocuklara da araç sürücülerini hata yapmaları durumunda uyarmaları için kırmızı düdük ve oyuncak hediye ettiler.

 

Trafik denetiminden son derece mutlu olduklarını ifade eden sürücüler; “Uygulama sayesinde trafikte kendimizi daha güvende hissediyoruz. Kurallara daha çok dikkat ediyoruz. Çocuklarımız televizyondan gördükleri spotlar sayesinde zaten bizleri sürekli uyarıyorlar. İnşallah bu uygulamalar sayesinde trafik kazalarını en aza indirilmiş olur” ifadelerini kullandılar.

 

Kaymakam Fırat ve Başkan Sarıalioğlu, denetim sonunda görevli trafik ekiplerine de baklava ikram ettiler. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21