Of’ta 7 bin öğrencinin tohumu fidana dönüşecek

Of Orman İşletme Şefliği tarafından “Tohum Ver Fidana Dönüşsün” projesi kapsamında Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 7 bin fidan tohumu hediye edildi.

Of’ta 7 bin öğrencinin tohumu fidana dönüşecek

Türkiye’de geçen yıl 11 Kasım tarihi “Milli Ağaçlandırma Günü” ilan edilmiş, Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes sloganıyla ağaç dikme kampanyası başlatılmıştı. Bununla birlikte bu yıl “Tohum Ver Fidana Dönüşsün” projesi de hayata geçirilerek okullarda öğrencilere dağıtılacak tohumlar sayesinde öğrenciler kendi fidanlarını kendileri yetiştirecek.

“Tohum Ver Fidana Dönüşsün” projesi kapsamında Of Orman İşletme Şefliği Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 7 bin fidan tohumu hediye etti. Of Orman İşletme Şefi Elvan Atabey Kuruoğlu fidan tohumlarını İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu’na teslim etti.

Teslim töreninde konuşan Of Orman İşletme Şefi Elvan Atabey Kuruoğlu; “Türkiye geçen yıl 11 Kasım tarihini “Milli Ağaçlandırma Günü” ilan etmiş, Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes sloganıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde 11 milyon fidan dikmişti. Bu yıl da Cumhurbaşkanımızın öncülük ettiği kampanya için 81 ilde 83 milyon fidan dikilmesi hedefleniyor. Yine bununla birlikte “Tohum Ver Fidana Dönüşsün” projesi ile okullarda öğrencilere dağıtılacak tohumlar öğrenciler tarafında dikilip fidan haline sonra da ağaç haline getirilecek. Daha temiz, daha sağlıklı bir gelecek için ülkemizde başlatılan ağaçlandırma seferberliğine bizler Of Orman Şefliği olarak Of’ta eğitim gören 7 bin öğrenciye 7 bin fidan tohumu hediye ettik. Geleceğe önemli iz bırakması dileğiyle daha yeşil, daha temiz, daha güzel günler dileğiyle hayırlı olsun.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da törende yaptığı konuşmada;” Bizler inançlarında; kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizde bir fidan varsa onu dikin, tavsiyesini kendine düstur edinen bir milletiz. Onun için ecdadımız ağaç dikmeye çok büyük ehemmiyet vermiştir. Bizler de onların evlatları olarak bu anlayışı devam ettirmek zorundayız. Geçen yıl Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu Milli Ağaçlandırma Seferberliği de bu anlamda çok önemli bir karar olmuştur. Kurum olarak geçen yıl da öğrencilerimizle bu kampanyaya katılarak geleceğe nefes, dünyaya nefes olmaya çalıştık. Bu yıl da inşallah Orman İşletme Şefliği tarafından bizlere verilen tohumları öğrencilerimizle toprakla buluşturup geleceğe nefes olacağız. Katkıları nedeniyle Of Orman İşletme Şefi Elvan Hanım ve ekibine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.” sözleriyle düşüncelerini belirtti.

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan fidan tohumu teslim törenine; Of Orman İşletme Şefi Elvan Atabey Kuruoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürleri Hasan Tekke, Osman İşçi ve okul müdürleri katıldı.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21