Of’ta 7 bin öğrencinin tatil sevinci

2017-2018 Eğitim Öğretim sezonu, okullarda düzenlenen karne törenleriyle sona erdi. Of’ta da 7 bin 187 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girdiler.

Of’ta 7 bin öğrencinin tatil sevinci

Ülkemizde yaklaşık 18 milyon öğrenci karnelerini almasıyla tatile girdi. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Of’ta da karnelerini alan öğrenciler üç aylık yaz tatiline girdiler. Of’taki resmi karne töreni 28 Şubat İlkokulu’nda yapıldı.

 

Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Saral, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürleri Süleyman Bedir ve Numan Turan, Okul Müdürü Abdurrahman Yılmaz, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı törende konuşan Müdür Kabahasanoğlu 7 bin 187 öğrencinin karne alarak tatile girdiğini söyledi.

 

Akademik çalışmaların yanında, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere büyük önem verdiklerini belirten Kabahasanoğlu; “5054 Temel Eğitim ve 2133 Ortaöğretim olmak üzere toplam 7187 öğrencimiz karnelerine alarak yaz tatillerine kavuştu. Her yıl olduğu gibi bu öğretim yılında da  İlçemiz okullarında akademik çalışmaların yanında, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere büyük önem verilmiştir. Bunların yanında geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek amacıyla Proje yarışmaları düzenlenmiş olup İl ve bölge bazında değerlendirmeye alınmış ve dereceye girmişlerdir. Bu yıl  beş okulumuz TÜBİTAK alanında  yapılan müracaatları kabul görmüş ve birbirinden güzel projeler oklularımızın yılsonu  sergilerinde her kesimden eğitimcilerin beğenisini kazanmıştır” ifadelerini kullandı.

 

Öğrencilere ve velilere de seslenen Müdür Kabahasanoğlu; “Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Tatilde gezin eğlenin ama mutlaka bol bol da kitap okuyun. Saygıdeğer velilerimiz, bizler eğitimi üç ayaklı sac ayak olarak görüyoruz. Bunlar; okul, öğrenci ve velidir. Sizin ilginiz desteğiniz olmasa bu başarılarımız eksik kalırdı. Her geçen gün artan sizlerin ilgi ve alakanız başarımızı da artırıyor. Değerli öğretmen arkadaşlarım, öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bilge insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle olur. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, İlçe genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasında destek veren Kaymakamımız Sayın Eyüp  Fırat’a, Belediye Başkanımız Sayın Salim Salih Sarıalioğlu’na İlçe Millî Eğitim Şube Müdürlerime,  Okul Müdür ve Müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize, Okul Personellerimize, İlçe Millî Eğitim personellerimize teşekkür ediyorum.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Kaymakam Eyüp Fırat ise yaptığı kısa konuşmada; “Hep söylediğim gibi bu yüzyıl eğitim yüzyılı olacaktır. Toplumlarını eğitenler dünyaya hakim olacaklar. İlçe olarak eğitimde güzel işlere imza attık. Başarıda emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün şahsında tüm eğitim camiasını tebrik ediyorum. Siz değerli velilerimize ilgi ve katılımları nedeniyle teşekkür ediyorum. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Konuşmaların ardından başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi. Öğrencilere ödülleri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu,  Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Saral ve Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından takdim edildi.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21