Of’ta 188 kursta 2887 kursiyere eğitim verildi

Of Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında açılan 188 kursta toplam 2887 kursiyere eğitim verildi.

Of’ta 188 kursta 2887 kursiyere eğitim verildi

Of Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında açılan mesleki ve sosyal kültürel kurslarının yılsonu karma sergi ve belge alma törenleri yapıldı.

 

Serginin açılış kurdelesi Of Kaymakamı Eyüp Fırat ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu tarafından kesilirken açılışta Trabzon Halkoyunları ekibinin horon gösterisi beğeniyle izlendi.

 

Törende katılımcılara çalışmaları hakkında bilgiler veren Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Dunay; “Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bu yılki 188 kurs açılmıştır. Açılan kurslara 2887 kursiyer katılmıştır. Kursiyerlerden 1158’i erkek, 1729’u ise bayandır. Bu kurslardan başlıcaları dil kursu, aşçılık, aksesuar yapımı, bağlam, gitar, keman ve kemençe kursları, kuaförlük kursu, 3 boyutlu fotoğraf çalışması, makine nakışı ve kanaviçe gibi kurslar yer aldı” diye konuştu.

 

Bağlama, gitar ve kemençe kurslarında eğitim alarak aletleri kullanmayı öğrenen kursiyerler, çaldıkları parçalar ve söyledikleri türkülerle davetlilere eğlenceli dakikalar yaşattılar.

 

Sergi açılışına katılan Kaymakam Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kabahasanoğlu, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar sergiyi gezerek üretilen ürünler hakkında kursiyerlerden bilgi aldılar.

Haber-Foto: Merve Sezgin

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21