Oflulardan Başbakan Erdoğan’a Kral Karşılama

Hafta sonunu memleketi Rize’de geçirecek olan Başbakan Erdoğan’ı karşılamak için konvoy oluşturan Oflular, yaklaşık 150 araçlık konvoy ile Havalimanında Başbakan Erdoğan’ı karşıladılar.

Oflulardan Başbakan Erdoğan’a Kral Karşılama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi program ve ziyaretler için Rize’ye geldi. Trabzon Havalimanı’nda yapılan karşılama törenine katılan binlerce vatandaş arasında yaklaşık 1500 Oflu da yerini aldı.

 

Ak Parti Of İlçe Başkanlığı öncülüğünde hazırlanan karşılama programı çerçevesinde yaklaşık 150 araçlık konvoy oluşturuldu. Bayrak ve flamalarla süslenen araçlar, Of içerisinde sığmayınca dolan araçlar İrfanlı Sahilinde beklediler.

 

Saat 17 sularında Trabzon Havalimanı’nda olan partililer, yaklaşık 3 saat boyunca Başbakan Erdoğan’ın gelmesini beklediler.

 

Saat 20.20 sularında Havalimanında olan Başbakan Erdoğan, kendisini karşılamak için saatlerce bekleyen vatandaşlara hitap etti.

 

Başbakan Erdoğan konuşmasında, Mısır'da yaşananları anlattı. Gezi'de yaşananların Trabzon'a gelemediğini, unutulan Karadeniz sahil yolunun kendileri döneminde hayat bulduğunu söyledi. 

Erdoğan satır başları ile şunları söyledi:
"Biliyorum ki sizler ellerinde silah dahi olmadan öldürülen kardeşlerimizin yanındasınız. Bütün bu gelişmeler demokrasiyi hazmedemeyenlerin projeleridir. Bütün bu projeler nasıl Gezi'de geri teptiyse burada da geri tepecektir.

 

Gezi; Trabzon'a gelebildi mi, Giresun'a, Samsun'a gelebildi mi? Neden, çünkü aklıselimin yolu birdir. Sorarlar adama; neyi alamadınız? Bu ülkenin milli geliri birken üç oldu. Bu ülkede 26 havalimanı vardı, şimdi 50 tane var.

 

Özgürlük istiyoruz diyorlar. Ben de soruyorum 10 yıl önce bu ülkede özgürlük adına ne vardı, şimdi neredeyiz. Başbakan'a istedikleri gibi hakaret edip hala özgürlük diyorlar. Sosyal medyada yapılanları biliyorsunuz. Hakareti özgürlük terakki eden zavallılar bunlar.

 

Bize diktatör diyenler, buyurun Suriye'ye. Diktatör görmek istiyorsanız Suriye'ye bakın. Diktatöre diktatör diyeni sallandırırlar. Suriye'de yavruları öldürdüler. Mısır'da 17 yaşındaki Esma'yı sniper silahıyla vurdular. Dün de babasını içeri aldılar.

 

Bizim meydanlarımız Tahrir olmayacak

Kardeşlerim, şunu özellikle söylemek istiyorum. Biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız. İnşallah bizim ülkemizin meydanları ikinci Tahrir olmayacak. Adeviyye olacak, Rabia olacak, Mansuriye olacak, İskenderiye olacak; demokrasinin egemen olduğu meydanlar olacak.

 

Ve bu meydanlarda söz olacak. Bu meydanlarda muhabbet olacak. Ama bu ülkede öyle bir muhalefet var ki. Maalesef Hacı Bektaşi'nin huzuruna bu ülkenin Başbakan Yardımcısı gidiyor ve ona saldırıyorlar. Anamuhalefet başkanı özür dilemesi gerekirken, başka başka şeyler söylüyor. Genel başkan yardımcıları da neredeyse alnından öpecekler."

 

Başbakan Erdoğan konuşmasının ardından Rize’ye hareket etti.

 

Bakan Bayraktar’dan Terzioğlu’na teşekkür

Başbakan’ı havalimanında bekleyen vatandaşların bulunduğu alanı tek tek dolaşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ofluların Başbakanı karşılamak için yoğun bir katılım gösterdiğini görünce Of İlçe Başkanı Terzioğlu’na teşekkür etti.

 

“Oflular gereğini her zaman yapmıştır”

Başbakanı karşılamak için çok güzel bir organizasyon yaptıklarını belirten Ak Parti Of İlçe Başkanı Hakan Terzioğlu, “Oflular Başbakanını seviyor. Her zaman gerekli desteği vermişlerdir. Bu gün de önemli bir katılım göstererek Başbakanımıza verdikleri değeri ortaya koymuşlardır. Organizasyon için emeği geçen başta gençlik ve kadın kollarımız olmak üzere tüm teşkilat mensuplarımıza, belde teşkilatlarımıza, köy ve mahalle temsilcilerimize, partililerimize ve Oflulara teşekkür ederim” dedi.


Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bora AKYÜZLÜ
Bora AKYÜZLÜ - 9 yıl Önce

Çok Normal Birgün İdi.. Ayrıca Trabzon'a Gezi Olayları Geldi Başbakan Uganda'da Mı Yaşıyor ? Bu Karşılama da Oflu Olarak Bulunmadım Ama Bir Trabzonspor'lu Olarak Utandım Oy Verdiğim Kişinin Bir Siyasi Partinin Kucağına Oturmuş Olmasına Üzüldüm.. İlk Seçimde Ordan İndirilecektir.. Trabzonspor Siyaset Yapılacak Bir Kurum ve Kuruluş Değildir...

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

SAYIN BAŞBAKANIM VE MİLLETVEKİLLERİM , TRABZON İLİNE HOŞ GELDİNİZ.ALLAH YOLUNUZU AÇIK EYLESİN SAĞLIK VE MUTLULUK DİLEKLERİMLE SAYGILAR SUNARIM.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21