Oflular vatan için 101 önce can 101 yıl sonra kan verdi

Of’un Kurtuluşu’nun 101.yılı nedeniyle Of’ta düzenlenen “101 yıl önce atalarımız can verdi vatan kurtardı, 101 yıl sonra kan verip hayat kurtarıyoruz” kampanyası ile 70 ünite kan bağışı toplandı.

Oflular vatan için 101 önce can 101 yıl sonra kan verdi

Kızılay’ın kan bağışı kampanyalarında kış mevsimi nedeniyle yaşanan düşüşlerin dile getirilmesinin ardından Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kan bağışını özendirmek için anlamlı bir etkinliğe imza attı.

 

Of’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101.Yılı nedeniyle Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kızılay tarafından Of’ta “101 yıl önce atalarımız can verdi vatan kurtardı, 101 yıl sonra kan verip hayat kurtarıyoruz” sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi.

 

Kurtuluş Bayramı etkinliklerinin düzenlendiği Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy MTA Lisesi bahçesinde kurulan Kızılay Kan Toplama aracı 70 ünite kan bağışı topladı.

 

Of Kaymakamı Eyüp Fırat ile Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu kan bağışında bulunan öğrenci ve vatandaşları ziyaret ederek tebrik etti.

 

Havanın soğuk ve yağmurlu olmasına rağmen katılımın yüksek olduğunu dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Basında Kızılay’ın kan bağışlarında mevsimsel bir düşüş olduğunu belirtilmesi ayrıca Kızılay yetkililerinin bizleri ziyaretlerindeki bilgi paylaşımları bizleri bir arayışa itti. Arkadaşlarla düşünüp taşındık Of’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılında anlamlı bir etkinlik yapmaya karar verdik.  Bu amaçla, “101 önce atalarımız can verdi vatan kurtardı biz de 101 yıl sonra kan verip can kurtarıyoruz” sloganıyla etkinlik başlattık. Etkinliğimize; öğretmen, öğrenci ve veliler iştirak etti. Hava soğuk ve yağmurlu olmasına rağmen katılım iyi oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu tür çalışmalarımız devam edecektir. Bu duygularla 101 yıl önce bu topraklar için canlarını feda eden ecdadımıza Rabbimden rahmet diliyorum. Ruhları şat mekânları cennet olsun. Oflu hemşerilerimizin de Kurtuluş Bayramı kutlu olsun” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan Saral
İhsan Saral - 2 yıl Önce

Kızılay her hafta Of'ta kan toplar, ama hastahaneye gidince bir yakının için kan lazım olduğunda Kızılay'dan kan alamazsın. Bu nasıl bir iştir, milletten alınan bu kanlar nerede kullanılıyor?

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21