Oflular Mısır için gıyabi cenaze namazı kıldı

Of’ta bir grup sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri tarafından düzenlenen gıyabi cenaze namazında Mısır’da yaşanan katliamda hayatını kaybeden Müslümanlar için dua yapıldı.

Oflular Mısır için gıyabi cenaze namazı kıldı

Of Çarşıbaşı Büyük Camii önünde Cuma Namazının ardından düzenlenen Gıyabi cenaze namazına Sivil Toplum Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Programda konuşan İHH Trabzon Temsilcisi Yüksel Keleş Müslüman dünyasının sıkıntılı günler geçirdiğini ve Müslümanların birlik olması gerektiğini belirtti. Sivil Toplum Kuruluşları adına basın açıklaması yapan Din Bir Sen Trabzon Şube Başkanı Celalettin Akçadoğan,  “İslam Coğrafyasında yaşanan vahşi katliam ve hadiselerin artması, insanlığın geleceği, barış ve huzuru adına son derece kaygı vericidir. Bunca vahşetin yaşandığı, özgürlüklerin darbelerle köreltildiği, insanlığın değersiz bir unsur haline getirildiği Mısır’daki olaylar karşısında; yaşananlar insanlık ayıbı ve vahşetin ta kendisidir” dedi.

 

“Müslümanlara zulmeden, zalimlere meyledip servetiyle destekleyen, AB’nin yapacağı ambargoyu Müslümanların parasıyla finanse yoluna gideceğini deklere eden ABD uşağı ve İsrail işbirlikçisi Orta Doğu’daki satılmış kralları masumların ahlarıyla Yüce Mevla’ya şikayet ederken zalimler karşısında dilsiz şeytanlara dönen Ezher ulemasını Trabzonlular ve Oflular olarak telin ediyoruz” diyen Açadoğan, sözlerini şöyle sürdürdü;

 

“Şuna iman ettik ve inanıyoruz ki; dünyevi menfaatleri uğruna zalimlerle birlikte olanlar sessiz etkisiz ve eylemsiz kalanların muhakkak ki hesabı ve vebali büyük olacaktır. Çünkü Allah Kur’an-ı Kerim’inde şöyle buyuruyor: -Zulmedenlere asla meyletmeyin, yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostunuz yoktur. Sonra size yardım da edilmez- Ayeti mucibince sırtını Müslümanlara dönen içimizdeki kanaat önderleri ve materyalist global Müslüman patron ve liderlerin bu vebalin altında sessizlik ve tepkisizliklerinin bedeli Müslümanların ahı ve gözyaşlarında boğularak ödeyeceklerdir. Mısır’da yaşanan olaylarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Zulm ile abat olacaklarını zannedenlerin sonlarının afat olacakları gün yakındır. Zalimler için yaşasın cehennem”

 

 

Of Eğitim Derneği öncülüğünde organize edilen programa Kardeşeli Derneği, Anadolu Gençlik Derneği, Kuzey Yıldızı Derneği, Cemre Derneği, İHH Of Temsilciliği, OFİMDER, DinBir-Sen, Memur-Sen, Kamu-Sen, Of Din Görevlileri Derneği, Of İlim ve Kültür Hizmetleri Derneği, Of-Çaykaralılar Derneği, Cansuyu Derneği Of Temsilciliği, Of Genç Aydınlar Derneği, OFSİAD, Of Ticaret Odası ile Ak Parti, MHP, SP ve BBP Of İlçe Başkanlıkları destek verdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
TRABZON.
TRABZON. - 9 yıl Önce

ALLAHIM MÜSLÜMANLARI KORU.

büyük abi
büyük abi - 9 yıl Önce

müslümanları korusa korusa abd askerleri korur.davetımıze bır turlu iştirak etmıyolar.ama ısrarcıyız.dualarımız kabul olacak ve haçlı askerlerı emin belde şama girecek.allah ayıktırsın.Bakın bır hadis yazıyorum.Resulullah (sav)buyurduki:Sizler savaşcı olacaksınız.Şam da bır grup,yemen de bır grup,ırak ta bır grup.Size şamı tavsıye ederım.Çunku orası allah'ın arzında mumtaz kıldığı yerdır.Allah kulları arasında seçkın olanları oraya tahsis eder.Zira Allah Şam ve ahalısını fıtnelerden koruma hususunda bana garantı verdı.(Ebu Davut)

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21