Oflular mazlumlar için su, hurma ve simitle iftar açtı

Of’ta bir grup Sivil Toplum Temsilcisinin önderliğinde düzenlenen İftar Yemeğine katılan vatandaşlar, su, simit ve suyla oruç açtı.

Oflular mazlumlar için su, hurma ve simitle iftar açtı

İHH Of Temsilciliği, Beşir Derneği Of Temsilciliği, Kardeş Eli Derneği, Din Görevlileri Derneği, OFİMDER ve Of Medya Derneği’nin organizasyonuyla Dünyanın çeşitli bölgelerinde aç, susuz, muhtaç, mağdur ve mazlumların halini biraz olsun anlamak, acılarını paylaşmak, iftar sofralarındaki israfa dikkat çekmek amacı ile bir iftar programı düzenlendi.

 

Of Çarşıbaşı Camii önünde açık alanda düzenlenen iftarda yere serilen hasırlar üzerine oturan davetliler, kendilerine ikram edilen su, hurma ve simitle iftarlarını açtılar.

 

Trabzon’da dört yıldır bu iftar programını düzenlediklerini belirten İHH Trabzon Şube Başkanı Dr. Murat Kadir Topçu; “Bu yıl Of’ta da böyle organizasyon düzenledik. Çeşitli sivil tolum temsilcisi arkadaşlarımızın katkılarıyla Of’tan da bir mesaj vermek istedik. Dünyada günlük bir dolara yani sadece 2 liraya geçimlerini sağlamak zorunda olan insanlar var. Bizler Ramazan ayı sayesinde gün boyu aç duruyoruz ama iftar saati gelince tıka basa midelerimizi dolduruyoruz. O insanlar sürekli aç. Onların karınlarını dolduracakları bir iftarları yok. İşte biz de onların bu durumlarını düşünüp tefekkür edebilmek amacıyla böyle bir iftar programı düzenledik. Katkı veren ve katılan herkese teşekkür ediyorum. Allah ibadetlerimizi kabul etsin” diye konuştu.

 

Peygamber Efendimiz (sav)’in bazen bir bardak su ve bir hurma ile iftar açtığını ifade eden Of Din Görevlileri Derneği Başkanı İsmail Küçükakyüz; “Bizler iftar sofralarında aşırı israf yapıyoruz. Dünyanın çeşitli bölgelerindeki Müslüman kardeşlerimiz bir dilim ekmeğe muhtaçken bizler gösterişli iftar sofralarında büyük israflar yapıyoruz. İnşallah bu iftar sayesinde iftar sofralarımıza biraz daha dikkat ederiz” dedi.

 

İftar yemeği, Küçükakyüz Hocanın yaptığı dua ile son buldu. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
of61
of61 - 7 yıl Önce

inşallah amacına uygun edilmiştir katılanlara teşekkürler..

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21