Oflu seçmenlerin oylayacağı pusulalar

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Of’ta da 30 bin 838 seçmen sandık başına giderek 2014-2019 döneminde görev yapacak yerel yöneticilerini seçecek. Peki oy verme işlemi nasıl olacak? İşte cevabı…

Oflu seçmenlerin oylayacağı pusulalar

2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için bugün Tüm Türkiye sandık başına gidiyor. 2014-2019 yılları arasında görev yapacak yerel yöneticilerin seçileceği seçimde Of’ta da 30 bin 838 seçmen oy kullanacak.

 

Trabzon’un Büyükşehir olması nedeniyle ilçelerde yaşayan seçmenler de Büyükşehir Belediye Başkanını seçmek için oy kullanacak.

 

Oflu vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Of Belediye Başkanlığı ve Of Belediye Meclisi için 3 ayrı pusulaya evet mührü basarak oyunu verecek. Üç pusula da aynı zarfa konarak sandığa atılacak.

 

Mahalle Muhtarlığı için de muhtar adayları tarafından hazırlanan muhtar adı ve aza isimlerinin bulunduğu listeler de ayrı bir zarfa konularak sandıklara atılacak.

 

Büyükşehir olmadan önce İl Genel Meclisi için kullanılan oylar bu seçimde kullanılmayacak. Of Belediye Meclisi’ne seçilen ilk üç üye, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görev yapacak.

 

Of’ta 07.00’de başlayacak oy verme işlemi 16.00’da sona erecek. Oy sayım işlemine ise Büyükşehir Belediye Başkanı oylarının sayımıyla başlanacak. Ardından Of Belediye Başkanı oyları sayımı ve ardından da Of Belediye Meclisi oyları sayılacak. Muhtarlık oyları ise en son sayılacak.

 

Oy vermek için vatandaşların TC kimlik numaralarının yer aldığı resmi belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekecek.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21