Oflu öğrenciler İyiki Varsın Eren filmini izledi

Of Kaymakamlığı ve Of Belediye Başkanlığının destekleriyle Of’ta öğrenim gören 500 öğrenci sinemaya giderek “İyi ki Varsın Eren” filmini izledi.

Oflu öğrenciler İyiki Varsın Eren filmini izledi

11 Ağustos 2017 tarihinde Maçka’da teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedikli’nin hayatını konu alan “Kesişme /İyiki Varsın Eren” sinema filmi gösterime girdiği 1 Ocak tarihinden itibaren tüm Türkiye’de yoğun ilgi görüyor.

Trabzon’da da yoğun ilgi gören filme Oflu öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi. Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki ortaokul ve liselerden oluşan 500 öğrenci, Of Kaymakamlığı ve Of Belediyesi’nin desteği ile Trabzon Forum Alışveriş Merkezinde sinemaya giderek “Kesişme – İyi ki Varsın Eren” filmini izleyerek duygusal anlar yaşadılar.

Organizasyon ile ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Ülke olarak hepimizin yüreğini yakan ve tüm Türkiye’de vatan ve millet sevgisinde adeta sembol kahramanlardan oluşan Eren Bülbül ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedikli’nin hayatını anlatan film öğrencilerimiz için bir filmden çok adeta ders niteliğinde bir belgesel film olmuş. Filmde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize bu imkanı sağlayan Sayın Kaymakamımız Hayrettin Çiçek ve Sayın Belediye Başkanımız Salim Salih Sarıalioğlu’na da öğrencilerim adına şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile vatan ve millet için, milletin değerleri için şehit olmuş başta Eren yavrumuz olmak üzere tüm şehitlerimize Rabbimden rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Bu ülkede Eren’ler de bitmez, Ferhat’lar de bitmez, Necmi’ler de bitmez” sözleri ile düşüncelerini ifade etti.

Öğrenciler filmden sonra öğretmenleri ile alışveriş merkezinde gezerek günlerini değerlendirmeye çalıştılar.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21