Oflu öğrenciler biriktirdikleri harçlıkları ile kitap aldılar

Of Kaymakamlığı ve Akoluk yayıncılık tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Harçlıklar Biriktiriliyor Kitaplar Okunuyor” projesi kapsamında dağıtılan “Kitap Kumbaralar” açılarak öğrencilerin kitaplarla buluşması sağlandı.

Oflu öğrenciler biriktirdikleri harçlıkları ile kitap aldılar

Kitap okuma alışkanlığı kazanarak toplumsal ve kültürel değerlerimize duyarlı gençler yetiştirmek amacıyla Akoluk Yayıncılık tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında İlçe genelinde 1.ve 8. Sınıflar arası öğrenim gören öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılan kitap kumbaraların açılış programı Of İsmail Yıldırım İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi.

 

Üç gün boyunca açık kalacak olan kitap stantlarının açılış programında duygu ve düşüncelerini dile getiren Of Kaymakamı Eren Arslan; “Akoluk yayıncılığın sahibi Fatih beyin bizlere bu faaliyetten bahsettiğinde projenin anlamlı olduğunu düşünerek okullarımızda bu etkinliği gerçekleştirmek istedik. Her şeyden önce bu proje ile öğrencilerimizin tasarruf etmelerini ve birikimlerini kitap alarak bilgilenerek güzel bir amaç için harcamalarını amaç edindik. Bugün artık bilgisayarların, akıllı cep telefonlarının ve dizilerin istila ettiği bir ortamda kitaba ve kitabın o sayfalarına dokunmak, kokusunu hissetmek çok önemli. Bu hazzı bu mutluluğu sizin yaşlarınızda kazandıktan sonra hayatınız boyunca bu tutkudan vazgeçemeyeceksiniz. Bu açıdan göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı sizleri tebrik ediyorum” dedi.

 

Programa Of Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Adem Gündüz ve İdris Kabahasanoğlu, İsmail Yıldırım İlköğretim Okulu Müdürü, Rıza Ercihan, Pınaraltı İlköğretim Okulu Müdürü Katip Er, Akoluk Yayıncılık Sahibi Fatih Solak,  Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Program sonunda şirin maskot ile eğlenceli dakikalar geçiren öğrenciler kitap stantlarına büyük ilgi gösterdiler. Öğrencilerle stantları gezen ve minik öğrencilerle tek tek ilgilenen Kaymakam Arslan; “Yılsonu tatili yaklaşıyor. Almış olduğunuz bu kitapları boş zamanlarınızda bol bol okuyun. Sizlere ve tüm eğitim camiamıza şimdiden iyi tatiller diliyorum” dedi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21